«Золотом колосу карбуємо літопис короваю»

«Золотом колосу карбуємо літопис короваю»
«Золотом колосу карбуємо літопис короваю»

Саме така тема буде червоною ниткою усіх цьогорічних заходів фестивалю української національної культури «Українське коровай-сузір’я», який за рішенням організаційного комітету проходитиме дистанційно. Тринадцятий за рахунком фестиваль - це певна історія, яку системно до цього часу ніхто не об’єднував у зібрання. Настав час для складання такого літопису: у фотоматеріалах, відеороботах, записах організаторів і очевидців, а найголовніше - документування різними засобами процесу випікання короваю і опис вмінь майстрів коровайної справи.

Отож, хто хоче долучитися до написання літопису і поділитися своїми яскравими спогадами про попередні фестивалі, у кого виникли творчі ідеї на цей рік, телефонуйте за номером: 063-367-85-85.

Попередній розпорядок проведення фестивалю

Цього вівторка оргкомітет під головуванням Сергія Романюка та Алли Мельник підтвердив, що фестиваль проходитиме в реальному часі, але дистанційно: за допомогою інтернет-трансляцій в соціальних мережах, на сайтах установ-організаторів, а також за допомогою місцевого телебачення. Кожен житель міста і району матиме змогу оглянути вироби коровайниць, майстрів соломоплетіння і різноманітних інших ремесел, побачити самих творців, чи послухати запальних та ліричних народних пісень у виконанні фольклорних колективів. Фільмування святкових локацій відбудеться в серпні цього року: 8-9 серпня - у с.Красностав (Оваднівської ОТГ), 15-16 серпня - у с.Заріччя (Зарічанська ОТГ), 22-23 серпня - в Устилузькій громаді, 29-30 серпня - в Зимнівській громаді. Святкові локації-етномайданчики розташовуватимуться в клубних установах. Все буде, як на справжньому весіллі, - молодий і молода в національних костюмах, святковий коровай, добротний хлібний сніп, хатні пожитки і усе начиння для випікання короваю. Звучатиме пісня, художнє слово. А також будуть фільмуватися весільні обряди, які демонструватимуть учасники художньої самодіяльності.

У засіданні оргкомітету взяли участь представники районної культури, Зарічанської та Оваднівської ОТГ.

Відеочелендж для єдності в фестивальних прагненнях

Увага, увага, увага! Усім любителям і прибічникам естафет і челенджів у форматі відео. Оголошується конкурс серед користувачів соціальних мереж на краще виголошення тексту запрошення на весілля з передачею весільного віночка нареченої від однієї учасниці іншій. Відповідно, вінки передають тільки дівчата, а запрошення можуть виголошувати у кадрі, крім дівчат, ще й хлопці. Такі відеочеленджі можуть бути поширені у фейсбуці, інстаграмі та тік-тоці, а авторам цього відеочеленджу при публікації потрібно зробити позначення хештегом #українське_коровай_сузір’я, і надіслати скопійоване посилання на вайбер: 068-688-53-38.

Діти! беріть участь у конкурсі «Намалюй свій коровай»

Ще жодного року фестиваль не відбувався без участі наших дітей. Цьогоріч усі охочі учні початкової і середньої школи запрошуються до участі у конкурсі-огляді малюнків «Намалюй свій коровай». Погляд дітей на життя, різні проблеми і усілякі події простий і незаангажований. Цікаво буде побачити коровай очима малечі: родинний чи український, весільний чи святковий. Діти нам все скажуть у малюнках. Районний будинок школяра прийматиме до 30 серпня 2020 року конкурсні дитячі роботи виконані в будь-якій техніці, стандартним розміром на папері чи полотні (з обов’язковим дотриманням розміру 410х290мм, щільністю основи не менше 160г/кв.см і з оформленим паспарту). Телефон для довідок про умови конкурсу: 063-039-64-40.

Заклик до меценатів і наступне засідання оргкомітету

Жодна гідна справа не обходиться без витрат. Хоч фестиваль цього року проходитиме при тотальній економії, тобто при відсутності великих витрат (оплата нагород для учасників, гонорарів артистам гала-концерту, логістичні витрати та інші), все ж мінімум залишиться. А тому оргкомітет звертається до людей небайдужих до культурної спадщини нашого краю, до тих, хто шанує людей цього національного ремесла - виготовлення короваїв, до спонсорів і меценатів про фінансову допомогу фестивалю. Кожна копійка буде облікована і про всі витрати відзвітуються.

Поточний рахунок для перерахування коштів на проведення фестивалю UA 5882 0172 0314 2610 0130 1006 589, ЄДРПОУ 02141704, МФО 820172. Наступне засідання оргкомітету відбудеться 21 липня в залі засідань райради об 11 годині. Запрошуються представники громадськості, спеціалісти гуманітарних відділів з питань культури Зарічанської, Зимнівської, Устилузької і Оваднівської ОТГ. У зв’язку з карантинними заходами, прохання пройти обов’язкову попередню реєстрацію з метою уникнення порушень кількості присутніх. Тел.: 063-367-85-85.

Розділ новин: 

Коментарі