«Золотом колосу карбуємо літопис короваю»

Публікації

«Золотом колосу карбуємо літопис короваю»
«Золотом колосу карбуємо літопис короваю»

Саме така тема буде червоною ниткою усіх цьогорічних заходів фестивалю української національної культури «Українське коровай-сузір’я», який за рішенням організаційного комітету проходитиме дистанційно. Тринадцятий за рахунком фестиваль - це певна історія, яку системно до цього часу ніхто не об’єднував у зібрання. Настав час для складання такого літопису: у фотоматеріалах, відеороботах, записах організаторів і очевидців, а найголовніше - документування різними засобами процесу випікання короваю і опис вмінь майстрів коровайної справи.

Отож, хто хоче долучитися до написання літопису і поділитися своїми яскравими спогадами про попередні фестивалі, у кого виникли творчі ідеї на цей рік, телефонуйте за номером: 063-367-85-85.

Попередній розпорядок проведення фестивалю

Цього вівторка оргкомітет під головуванням Сергія Романюка та Алли Мельник підтвердив, що фестиваль проходитиме в реальному часі, але дистанційно: за допомогою інтернет-трансляцій в соціальних мережах, на сайтах установ-організаторів, а також за допомогою місцевого телебачення. Кожен житель міста і району матиме змогу оглянути вироби коровайниць, майстрів соломоплетіння і різноманітних інших ремесел, побачити самих творців, чи послухати запальних та ліричних народних пісень у виконанні фольклорних колективів. Фільмування святкових локацій відбудеться в серпні цього року: 8-9 серпня - у с.Красностав (Оваднівської ОТГ), 15-16 серпня - у с.Заріччя (Зарічанська ОТГ), 22-23 серпня - в Устилузькій громаді, 29-30 серпня - в Зимнівській громаді. Святкові локації-етномайданчики розташовуватимуться в клубних установах. Все буде, як на справжньому весіллі, - молодий і молода в національних костюмах, святковий коровай, добротний хлібний сніп, хатні пожитки і усе начиння для випікання короваю. Звучатиме пісня, художнє слово. А також будуть фільмуватися весільні обряди, які демонструватимуть учасники художньої самодіяльності.

У засіданні оргкомітету взяли участь представники районної культури, Зарічанської та Оваднівської ОТГ.

Відеочелендж для єдності в фестивальних прагненнях

Увага, увага, увага! Усім любителям і прибічникам естафет і челенджів у форматі відео. Оголошується конкурс серед користувачів соціальних мереж на краще виголошення тексту запрошення на весілля з передачею весільного віночка нареченої від однієї учасниці іншій. Відповідно, вінки передають тільки дівчата, а запрошення можуть виголошувати у кадрі, крім дівчат, ще й хлопці. Такі відеочеленджі можуть бути поширені у фейсбуці, інстаграмі та тік-тоці, а авторам цього відеочеленджу при публікації потрібно зробити позначення хештегом #українське_коровай_сузір’я, і надіслати скопійоване посилання на вайбер: 068-688-53-38.

Діти! беріть участь у конкурсі «Намалюй свій коровай»

Ще жодного року фестиваль не відбувався без участі наших дітей. Цьогоріч усі охочі учні початкової і середньої школи запрошуються до участі у конкурсі-огляді малюнків «Намалюй свій коровай». Погляд дітей на життя, різні проблеми і усілякі події простий і незаангажований. Цікаво буде побачити коровай очима малечі: родинний чи український, весільний чи святковий. Діти нам все скажуть у малюнках. Районний будинок школяра прийматиме до 30 серпня 2020 року конкурсні дитячі роботи виконані в будь-якій техніці, стандартним розміром на папері чи полотні (з обов’язковим дотриманням розміру 410х290мм, щільністю основи не менше 160г/кв.см і з оформленим паспарту). Телефон для довідок про умови конкурсу: 063-039-64-40.

Заклик до меценатів і наступне засідання оргкомітету

Жодна гідна справа не обходиться без витрат. Хоч фестиваль цього року проходитиме при тотальній економії, тобто при відсутності великих витрат (оплата нагород для учасників, гонорарів артистам гала-концерту, логістичні витрати та інші), все ж мінімум залишиться. А тому оргкомітет звертається до людей небайдужих до культурної спадщини нашого краю, до тих, хто шанує людей цього національного ремесла - виготовлення короваїв, до спонсорів і меценатів про фінансову допомогу фестивалю. Кожна копійка буде облікована і про всі витрати відзвітуються.

Поточний рахунок для перерахування коштів на проведення фестивалю UA 5882 0172 0314 2610 0130 1006 589, ЄДРПОУ 02141704, МФО 820172. Наступне засідання оргкомітету відбудеться 21 липня в залі засідань райради об 11 годині. Запрошуються представники громадськості, спеціалісти гуманітарних відділів з питань культури Зарічанської, Зимнівської, Устилузької і Оваднівської ОТГ. У зв’язку з карантинними заходами, прохання пройти обов’язкову попередню реєстрацію з метою уникнення порушень кількості присутніх. Тел.: 063-367-85-85.

Розділ новин: 

Коментарі