Значення ДП «Володимир-Волинське лісомисливське господарство» для економіки і природи регіону переоцінити важко

«Терниста і звивиста стежка лісівника, але, ступивши на неї, справжній лісівник уже ніколи не зупиниться, не повернеться і не пожалкує про свій вибір», - зазначив директор підприємства Дмитро Войтюк.
22 лютого відбулися збори трудового колективу Державного підприємства «Володимир-Волинське лісомисливське господарство» за підсумками роботи за минулий рік, на які були запрошені заступник начальника Волинського обласного управління лісового та мисливського господарства Олександр Рибчинський, володимир-волинський міський голова Петро Саганюк, голова районної ради Роман Гук та начальник управління агропромислового розвитку РДА Юрій Кравчук.
Із детальним звітом та аналізом роботи лісгоспу виступив його директор Дмитро Войтюк. Він зазначив, що Державне підприємство «Володимир-Волинське ЛМГ» є комплексним і працює у трьох напрямках діяльності: лісове господарство, лісоексплуатація та переробка деревини. Основний з них – це вирощування лісу для потреб промисловості та населення, своєчасне проведення лісовідновних заходів, охорона лісу від шкідників, пожеж та самовільних рубок.
Створене підприємство у 1940 році. Його держлісфонд охоплює площу 32777га на території Іваничівського, Володимир-Волинського, Локачинського, Турійського районів, а також у Володимирі-Волинському. У нашому районі розташовані Ішівське, Стенжаричівське, Устилузьке та Микуличівське лісництва.
Для забезпечення лісокультурного виробництва високоякісним посівним (садивним) матеріалом лісгосп проводить заготівлю насіння. За 2016р. його заготовлено 7592кг. Посіви дадуть можливість отримати 1,8млн. сіянців основних лісових порід – сосни, дуба, декоративних рослин.
У підпорядкованому підприємству Павлівському лісництві є базовий лісовий розсадник, площею 4,8га. У 2016р. Павлівське лісництво реалізувало сіянців на 150тис. гривень. А в теплиці цього лісництва методом зеленого черенкування вирощуються декоративні види порід: різновиди туї, ялина, кипарисовики, бересклети, самшит та інші. Їх уже пропонують для реалізації населенню та організаціям.
У 2016р. відтворення лісів було проведено на загальній площі 172,9га. Для обробітку ґрунту та догляду за лісовими культурами минулого року придбано техніки на суму понад 200тис.грн.
За рік проведено рубок догляду за лісом (освітлення і прочищення) на площі 927га. При цьому заготовлено 17,9тис.куб.м ліквідної деревини.
Регулярно проводяться санітарно-оздоровчі заходи: ліквідація дерев, пошкоджених шкідниками. Крім цього, підприємство здійснює цілий комплекс протипожежних профілактичних заходів. Для ліквідації лісових пожеж функціонує ЛПС із двома пожежними автомобілями. У 2016р. придбано мотопомпу та оновлено 7 пунктів зберігання пожежного інвентарю.
Завдяки високому рівню роботи лісової охорони у 2016р. не було допущено масового розгулу самовільних рубок, фактів браконьєрства та інших порушень. На базі підприємства створено мобільну групу швидкого реагування. Для патрулювання лісових масивів придбано новий автомобіль «Рено Дастер» за 406тис.грн., укомплектований сучасними приладами. Рейдовими групами складено 67 протоколів про адмінправопорушення у лісах. Усі правопорушення повністю відшкодовані.
Підприємство успішно працює у напрямку побічного користування лісу. Щороку закладається по 6га плантацій новорічних ялинок, у 2016р. їх було реалізовано 8,5 тисяч на суму 323,4тис.грн. Підприємство утримує дві пасіки в Устилузькому та Губинському лісництвах, які минулого року дали 295кг меду. У Володимир-Волинському районі функціонує три великі рекреаційні пункти. 22 бесідки та по одному рекреаційному пункту – у Губинському та Павлівському лісництвах. У 2016р. на рекреацію витрачено 94тис.грн. На благоустрій лісництв та держлісфонду – 121,9тис.грн.
На рубках заготовлено понад 58тис.куб.м ліквідної деревини. Для виробництва пилопродукції – 17266куб.м деревини, для виробництва плитних матеріалів – 9564куб.м, для виробництва шпону – 3275куб.м. Для технологічних потреб заготовлено 14496куб.м деревени та дров паливних – 2917куб.м.
Обсяг продукції переробки за 2016р. складає 7,6тис.куб.м. Переробка здійснюється як у власних цехах, так і підприємцями. Для ведення лісогосподарської діяльності у ДП використовується 24 одиниці машино-тракторного парку. На лісозаготівлях експлуатується 29 бензопил та 19 мотокущорізів. У 2016р. придбано 8 бензопил.
Усього за 2010-2016 роки лісгоспом збудовано 38,7км лісових доріг.
За 2016р. Володимир-Волинське ЛМГ одержало чистого доходу 47242тис.грн. при плані 41578тис.грн., що становить 13,6% росту, у тому числі від реалізації лісопродукції та продукції переробки на експорт – 23570тис.грн.
Середньомісячна зарплата працівників у 2016р. склала 6688грн. Сплачено податків та обов’язкових платежів до зведеного бюджету 12637тис.грн. (на 2739тис.грн. більше, ніж у 2015р.), у т.ч. податків до місцевого бюджету – 2974тис.грн. За 2016р. капітальні інвестиції на підприємстві – 3366тис.грн. Проведено ремонт двох контор та благоустрій у Микуличівському лісництві.
На підприємстві працює 133 особи. У пріоритеті – соціальний захист працівників. Проводяться соціальні виплати, матеріальні допомоги на особливі випадки життя – всього їх надано на суму 2645тис.грн. Надаються кошти профспілці на культурно-масову та оздоровчу роботу. Людям виплачуються премії. Минулого року вперше для працівників та членів їхніх сімей був організований відпочинок на Чорному морі. На відновлення бази відпочинку «Світязь» виділено матеріалів на 255тис.грн. На премії та подарунки до свят використано 11,2тис.грн. Ветеранам виділено матеріальної допомоги на 4,5тис.грн.
У зв’язку із складною ситуацією у країні підприємством надавалася допомога у вигляді лісопродукції прикордонній службі, військовим частинам, бюджетним організаціям, релігійним громадам, сім’ям учасників АТО, малозабезпеченим, інвалідам, одиноким пенсіонерам, багатодітним.
Працівники повністю забезпечуються формою та взуттям. Витрати на соціальний розвиток з розрахунку на одного працюючого склали за 2016 рік 21,6тис.гривень.
* * *
По завершенню доповіді слово надали запрошеним гостям Петру Саганюку, Роману Гуку, Олександру Рибчинському. Усі вони подякували працівникам підприємства за успіхи та досягнення, що справді вражають, та побажали подальшого розвитку.
За високий професіоналізм у роботі, багаторічну сумлінну працю із збереження, примноження і дбайливого використання лісу та за підсумками роботи підприємства у 2016 році кращі працівники отримали почесні грамоти, грошові винагороди та квіти. Відзнаками від міської ради нагороджені Микола Климук та Лариса Журавель; від районної ради – Петро Войтюк і Віктор Рябцев; від Волинського обласного управління лісового та мисливського господарства – Микола Іваницький, Анатолій Мороз, Тетяна Поліщук, Андрій Головійчук, Анатолій Горгоць, Людмила Демчук, Ігор Трачук та виробничо-комерційна фірма, що співпрацює з лісгоспом, «СТП». Дмитро Войтюк вручив відзнаки від Володимир-Волинського ЛМГ Василю Орішку, Віталію Вакулі, Григорію Юсенку, Олегу Шандалку, Святославу Марчаку та Василю Лукашуку.
А згадкою про ще один пройдений етап у роботі стане для працівників підприємства колективне фото.
Міла Сергєєва, м. Володимир-Волинський

Розділ новин: 

Коментарі