«Змінити іншу людину неможливо, постарайтеся змінити свою реакцію на її слова»

Чи знаєте ви, що зазвичай жінка, яка має стабільні стосунки з чоловіком більше трьох років, докоряє йому 3-4 рази на добу, що загалом може скласти близько 1000 разів на рік.
Чоловіки дуже болісно переносять таку форму спілкування, хоч і не завжди відразу про це кажуть. Точніше, взагалі намагаються не звертати на це уваги і не говорити на цю тему. Та будь-якому терпінню колись настає кінець. В якийсь момент чоловік може сказати: «Між нами все скінчено», а жінка неспроможна буде навіть збагнути, що сталося, адже все ніби як у всіх і якихось серйозних сварок не було… Деякі чоловіки починають зловживати алкоголем саме через докори або ж у них з’являється та, яка не докорятиме, а створюватиме навколо нього іншу атмосферу, впевнено завойовуючи «бали» на свою користь. Тому жінка, яка хоче зберегти та розвивати свої стосунки, має зрозуміти наслідки такої форми спілкування.
Отже, що ж таке докір? Докір – одна із форм вираження незадоволення, що підкріплюється ще й агресією (прихованою чи відкритою).
Чому жінки докоряють своїм коханим? Десь на підсвідомому рівні вони думають, що цим самим підштовхують їх до дій, стимулюють до росту та розвитку. Докір може бути прямим або завуальованим. Наприклад, уявіть собі ситуацію: прокинувшись зранку, дружина дивиться у вікно і промовляє: «Іванови одружувалися тоді ж, коли й ми, але в них уже є двоповерховий будинок. А ми й досі тіснимося в однокімнатній квартирі», - і поглядає в бік чоловіка. Такий вислів можна вважати непрямим порівняльним докором. Запам’ятайте! Порівняння з іншим мужчиною, та ще й не на користь вашого, принижує його, а не стимулює до дій. У відповідь ви почуєте виправдання, обурення, відмовчування, але новий будинок точно не з’явиться.
При прямому докорі жінка висловлює невдоволення безпосередньо в очі, каже щось на кшталт: «Ти зовсім не мужчина», «Та хіба від тебе є якась користь?», «Твоя зарплатня – як сльози»… Такі вислови принижують людську гідність і самооцінку чоловіка. Вчені досліджували дії і вислови, які позитивно впливають на рівень тестостерону – гормону, що відповідає за «чоловічу силу»: впевненість, здорові амбіції, здатність активно діяти, досягати цілей, гідність і сексуальність. А також ті, які роблять мужчину агресивним, роздратованим, пасивним, песимістичним і бездіяльним. Рівень тестостерону миттєво знижується на 50%, якщо жінка не вірить у сили свого коханого, докоряє і вказує на помилки. А миттєво він підвищується, коли чоловік чує слова підтримки, похвалу, вдячність і віру в його сили. Після цих рядків можу передбачити скептичні вислови від «слабкої частини людства»: «Я вірила, надихала, чекала, чекала… і нічого. У нього тільки корона на голові виросла, а результату – ніякого». Найбільша помилка жінки – почати робити все самій, демонструючи чоловікові, що справляєтесь без нього. А в його голові тим часом якраз і може визрівати план дій, хоча зовні це й виглядає як бездіяльність. Тому змінити ситуацію допоможуть лише терпіння, мудрість і навчання мистецтва бути справжньою жінкою.
Як же чоловікові захистити себе від несправедливих докорів дружини?
Перш за все йому варто запам’ятати одне з правил: «Змінити іншу людину неможливо, треба змінювати свою реакцію на її слова». Тому спробуйте погодитися з докором і сказати щось на зразок: «Так, можливо, твоя правда, я над цим подумаю». На порівняння з іншим чоловіком можна відповісти: «Я радий за Іванових, Петро багато працює, їхній бізнес процвітає, тому їхня сім’я – хороший приклад. Давай працювати разом над нашим добробутом». Іншим разом спробуйте довести ситуацію до абсурду, погодившись із тим, що «Ви – не мужчина», а, на здивування жінки, відповісти: «Я – окунь, жук чи гумовий бегемот, тому й вимагати щось від мене немає ніякого сенсу». На безглуздий вислів придумайте свій варіант безглуздої відповіді. Людина, що докоряє, найперше очікує виправдань чи обурливої реакції, а ви не виправдайте її очікувань, і вона розгубиться. Коли ж реакція звична, це може стати приводом до наступних звинувачень за нестриманість і виправдання своїх дій. Тобто, той, хто докоряє, завжди хоче залишитись у виграшній позиції: якщо змін немає, він – нещасна жертва. Якщо ж чоловік виконав так зване прохання, жінка тут же може заявити: «Доки сотню разів йому не скажу, нічого без мене не зробить». Тобто, вона стає в цій ситуації рушійною силою, мученицею, без якої в сім’ї та й у світі нічого не відбувається. А чоловік, з її слів, – невдаха, який не здатен самостійно й кроку ступити. В таких випадках жінка поступово сама стає заручницею ситуації, починає відчувати на своїх плечах енергетичний тягар, пробує все контролювати, але лише втрачає життєві сили, радість, здоров’я.
До речі, докори властиві не лише жінкам. Чоловіки іноді, щоб захиститися, принизити, викликати в жінки почуття провини або не виконувати якесь жіноче прохання, роблять те саме. Тобто, мотивів може бути безліч, а суть одна – виправдати себе, а іншого – звинуватити. Таке спілкування заводить стосунки обох партнерів у безвихідь, ніхто з них від цього не виграє. Тому у кожному випадку відповідальні обоє, і бажання змінити своє життя на краще мають теж висловити обоє. Спеціалісти готові вам у цьому допомогти.
З любов’ю ваша Наталія Рахель

Розділ новин: 

Коментарі