Жителі Жовтневого добиваються збереження старої назви села

Ініціативна група розіслала звернення у владні установи різних рівнів.
Як уже повідомлялося, 24 травня на загальних зборах жителів с. Жовтневе Володимир-Волинського району розгорівся скандал, викликаний звісткою про перейменування у рамках декомунізації населеного пункту на Сусваль на честь загиблого в АТО героя Петра Сусваля. Місцеві мешканці були взагалі проти перейменування – відповідні рішення приймалися раніше на двох сходах селян та були засвідчені особистими підписами більшості жителів населеного пункту. Не підтримали рішення парламентарів і рідні загиблого героя, тим більше, що ніхто не поцікавився їхньою думкою. Після гарячих суперечок селяни висунули пропозицію перейменувати село на Вересневе. Але на цьому пристрасті не вщухли.
Аби остаточно визначитися з назвою, наступного дня ініціативна група громади с.Жовтневе вирішила провести повторне опитування місцевих мешканців та відповідний збір підписів. За результатами, більша частина опитуваних – 340 осіб – висловилася за збереження старої назви села, і 130-ма голосами мешканці підтримали ідею перейменування його на Вересневе.
Виходячи із ситуації, що склалася, громадські активісти з допомогою адвоката підготували і розіслали листи-звернення керівникам району Наталії Василець та Роману Гуку, губернатору Волині Володимиру Гунчику, народному депутату Ігорю Гузю та Президенту України Петру Порошенку з проханням дослухатися до громадської думки і в рамках власних повноважень зробити все можливе, щоб село не перейменовували. Аналогічні пропозиції подали і у сільську раду. До листів були додані копії списків жителів Жовтневого з підписами, що засвідчують їхнє волевиявлення.
У зверненні в ОДА ініціативна група попросила дати оцінку діям Інституту національної пам’яті та у випадку виявленнях в його діях ознак правопорушення вжити відповідних заходів, передбачених чинним законодавством. Як стало відомо, саме цією установою була подана пропозиція перейменувати село на Сусваль без попередніх консультацій з місцевою владою і батьками загиблого героя.
Міла Сергєєва, с. Жовтневе, Володимир-Волинський район

Розділ новин: 

Коментарі