Жителі Верби очікують нових доріг у селі й до міста

Мальовниче село Верба розташувалося за 12 кілометрів від Володимира. Тут проживає 579 людей у 186 дворах. У селі є дев’ятирічна школа, клуб, бібліотека, ФАП, відділ зв’язку, ряд магазинів і кафе. А також у Вербі діє Свято-Михайлівська церква, в якій служить отець Борис Наумчук. У цьому йому допомагають сини. Жителі добре відгукуються про священика, адже він завжди радо допомагає, ще й до того є активістом.
З одного боку Верби ростуть чудові яблуневі сади, ще з радянських часів, які от-от почнуть квітнути. А з іншого боку розташовані ставки, на яких місцеві рибалки проводять свій відпочинок.
Верба має велику історію. Зокрема село стало учасником українсько-польської війни. Це чи не найбільша трагедія, що там сталася. Як розповів журналістам ТСН Федір Панасюк, який став очевидцем цих подій, у 1943 році він бачив, як поляки вночі вбили сім’ю Качевських і кинули в колодязь. Серед них було п’ятеро дітей, мати, дід і баба. І таких випадків у Вербі трапилося багато. Чоловік вів нотатки, у яких записував, скільки людей і з якої родини винищили поляки.
Зараз у Вербі все спокійно. Як розповідають мешканці села, всі тут живуть дружно, допомагають один одному. Більшість людей обробляють городи, а також у господарстві тримають свійських тварин. Багато хто з цього живе.
Щодо роботи, то люди її знаходять хто де. Позитив у тому, що із селом хороше сполучення і часто їздять рейсові автобуси, тож людям неважко дістатися до підприємств і установ, які знаходяться в сусідніх селах чи місті.
На запитання, чи щось змінилося після об’єднання громади, вербівчани майже одноголосно відповідають, що ще рано для кардинальних змін. Для великої роботи потрібно багато часу, а громада створена майже півроку тому. Проте зміни помітно. Жителі розповіли, що на деяких вулицях відремонтували вуличне освітлення. Також зараз триває ремонт у клубі. Вже замінили систему опалення, встановили нові пластикові вікна і перекрили дах. З уст жителів села пролунало побажання, аби якнайшвидше відремонтували дорогу від Сусваля до траси у Вербі й аж до міста.
Олексій Біянов, с. Верба, Володимир-Волинський район

Розділ новин: 

Коментарі