Жителі Красностава сподіваються на шанс відродити своє село

Перша згадка про село Красностав Володимир-Волинського району датована 1629 роком. Спочатку воно називалося Гнійним. Як розповідають місцеві жителі, таку назву дала йому колись вельможна пані Речі Посполитої, що завітала сюди в гості до своєї приятельки навесні під час танення снігу. Побачивши, як на вулиці течуть брудні струмки, шляхтичка скривилася і вигукнула: «Фе! Скільки тут гною!»
Назва села «Красностав» є похідною від «красний» і «став». Населений пункт справді пишається своїми гарними водоймами, і не тільки. Акуратно розчищені вулиці зовсім порожні. Надворі мороз – особливо не погуляєш, хоч зараз і початок весни.
Місцеві жителі розповідають, що хоча територія населеного пункту досить велика, населення Красностава складає лише 517 осіб.
Якщо подивитися на сучасну інфраструктуру, то важко уявити, що тут колись було місто чи містечко, як зазначається у літописах. У селі є початкова школа, де навчається декілька дітей. У приміщенні колишньої сільради розміщений фельдшерсько-акушерський пункт. У Красноставі працює відділення зв’язку та продовольчий магазин. А гордістю села є ошатна Свято-Василівська церква, пам’ятка архітектури місцевого значення, яка датується 1903 роком. Дерев’яний храм завдяки старанням місцевої громади виглядає як нова копієчка, бо постійно ремонтується, реставрується та вдосконалюється.
У селі немає дитячого садочка. Може, якби був дошкільний заклад, народжувалося б більше дітей.
У Красноставі важко знайти роботу, бо немає ніяких сільгосппідприємств. Швидше як виняток функціонує лише ПП «Мрія», де працює декілька людей. Три десятки місцевих жителів рятує ПАТ «Володимир-Волинська птахофабрика», де вони знайшли роботу зі стабільною зарплатою.
Село газифіковане, але водогону немає: воду беруть із криниць чи з артезіанських свердловин. Усунути ці негаразди можна буде в майбутньому, адже зараз з об’єднанням в ОТГ створюються зовсім інші фінансові можливості та право самостійно розпоряджатися коштами. Все це шанс на відродження та краще майбутнє.
Олексій Біянов, с. Красностав, Володимир-Волинський район

Розділ новин: 

Коментарі