Жінка винесла з наукового інституту небезпечний штам пташиного вірусу

Жінка винесла з наукового інституту небезпечний штам пташиного вірусу
Жінка винесла з наукового інституту небезпечний штам пташиного вірусу

Правоохоронці наразі не мають інформації про те, що співробітниця сектору Державного науково-контрольного інституту біотехнологій і штамів мікроорганізмів, яку підозрюють у незаконному привласненні штамів вірусу ньюкаслської хвороби птиці, мала намір збути небезпечний вірус.
Сама жінка давати покази відмовляється, розповіла УНН речниця прокуратури Києва Надія Максимець.
“Була оперативна інформація. Даних про те, що вона реалізувала комусь, слідство наразі не має. Але, ми не можемо виключати це – особам, які, наприклад, працюють у цій сфері. Але підтвердження такого у нас немає. Тому її дії кваліфіковані саме як привласнення майна шляхом зловживання службовим становищем. Тому що вона була відповідальна за ці речовини, вела їх облік, і, оскільки по суті її посада одноланкова, ніхто її не контролював – як вона заповнює журнали, звітність, тощо.
Зважаючи на те, що вона відмовляється давати покази, обставини за яких вона виносила ці речовини зі службового приміщення, встановлюються. Але відомо, що все це відбувалось напередодні завершення її трудового договору. За версією слідства, в коробках, коли вона виносила власні речі, вона також виносила і ці мікроорганізми, зберігала їх в подальшому за місцем проживання”, – розповіла співрозмовниця УНН.
Зі слів Максимець, саму жінку не затримували. Обшуки у неї проводили ще минулого року, тоді і вилучили флакони з речовиною – вони були підписані, проте підозрювана заперечувала, що вони – штами.
“Тому, їх потрібно було передати на дослідження, яке було проведене, і експерти повідомили, що це – штами цього вірусу. Після того, як отримали висновки експертизи, цій колишній співробітниці повідомили про підозру. Тут важливо, що наслідків, окрім матеріальних, які поніс інститут через втрату цих речовин, – інших наслідків, слава Богу, немає, і правоохоронна система в даному випадку спрацювала на випередження можливих негативних наслідків, які могли б бути”, – зазначила вона.
Речниця прокуратури також підтвердила, що обрання запобіжного заходу планується наступного тижня. Наразі не відомо, який саме запобіжний захід проситиме прокуратура, але, зважаючи на те, що підозрюваній 66 років, і вона раніше не судима, запобіжний захід скоріш за все не буде жорстким. Зокрема, це може бути домашній арешт або особисте зобов’язання, припускає Максимець.
 

Розділ новин: 

Коментарі

Схожі новини: