ЗЕМЕЛЬНИЙ ПАЙ В ОРЕНДУ: ДОХОДИ ТА ПОДАТКИ

До загальномісячного або річного доходу платника податку включається дохід від надання майна у лізинг, оренду або суборенду. Згідно із пп.170.1.1 п.170.1 ст.170 Податкового кодексу України (ПКУ), податковим агентом платника податку-орендодавця щодо його доходів від надання в оренду земельної ділянки сільськогосподарського призначення, земельного паю є орендар. Податковий агент зобов’язаний утримувати податок із суми таких доходів, використовуючи ставки податку та збору, визначені ПКУ. У 2018р. ставка податку на доходи фізичних осіб становить 18%, військового збору – 1,5%.
Громадяни, які отримали у 2017р. доходи від надання в оренду земельного паю, повинні подати Податкову декларацію про майновий стан і доходи. Тобто, власник земельного паю-орендодавець повинен самостійно нараховувати та сплатити податок на доходи фізичних осіб.
Громадяни, які самостійно обробляють земельні ділянки, надані їм для ведення особистого селянського господарства, земельні частки (паї), виділені у натурі, сукупний розмір яких перевищує 2 га, повинні декларувати доходи від продажу власної сільгосппродукції. Такі доходи також оподатковуються податком 18% та військовим збором 1,5%.
Декларацію за 2017р. необхідно подати до 1 травня 2018 року.
Оксана Левчук, в.о. начальника Володимир-Волинської ОДПІ

Розділ новин: 

Коментарі