Затверджено порядок погашення заборгованості за рішенням суду

Днями Кабінет Міністрів України прийняв постанову №440, якою затвердив Порядок погашення заборгованості за рішенням суду, виконання якого гарантується державою. Детальніше про це розповіла начальник відділу виконавчої служби Володимир-Волинського МРУЮ Лариса Іщук.
-Відповідно до зазначеного Порядку, виконавчі документи за рішеннями суду про стягнення коштів або рішення суду, що набрали законної сили, боржником за якими є державний орган, державне підприємство, установа, організація або юридична особа, примусова реалізація майна якої забороняється відповідно до законодавства, які видані або ухвалені до 01.01.2013р., подаються до органів державної виконавчої служби для здійснення їх обліку, інвентаризації та подальшої передачі органам, що здійснюють казначейське обслуговування бюджетних коштів для погашення заборгованості, - повідомляє Лариса Михайлівна.
Та особа (або її представник), на користь чи в інтересах якої ухвалено рішення суду або видано виконавчий документ, повинна звернутися в управління державної виконавчої служби за місцезнаходженням боржника та надати такі документи: заяву про виконання рішення із зазначенням реквізитів банківського рахунку, на який слід перерахувати кошти, або даних для перерахування коштів у готівковій формі через банки або підприємства поштового зв’язку, якщо зазначений рахунок відсутній (форма заяви додається); оригінал (дублікат) виконавчого документа або рішення суду (належним чином завірену його копію); копію довідки про присвоєння реєстраційного номера облікової картки платника податків; копію паспорта громадянина України. Варто пам’ятати, що копії довідки та паспорта не завіряються.
Як зазначає Лариса Іщук, ці документи можуть бути подані заявником особисто до відповідного Головного управління юстиції або направлені поштою. На вимогу заявника особа, яка приймає документи, ставить відмітку про їх прийняття на копії заяви.
-Якщо ж документи подаються представником, його повноваження повинні бути оформлені відповідно до вимог чинного законодавства, - наголошує Лариса Михайлівна, - та посвідчені такими документами: довіреністю фізичної особи; довіреністю юридичної особи або документами, що посвідчують право представництва юридичної особи; рішенням про призначення опікуном чи піклувальником. Коли заявник подає до органу державної виконавчої служби виконавчий документ, повинен додати до нього копію судового рішення (за наявності). Якщо ж судом змінено спосіб і порядок виконання рішення, до виконавчого документа або рішення суду заявник повинен додати відповідну ухвалу суду.
Лариса Іщук каже, що не пізніше п’ятнадцяти робочих днів з дня надходження рішення до органу державної виконавчої служби заявнику надсилається повідомлення про прийняття рішення до обліку. У ньому зазначається черга задоволення вимог заявників, до якої включено рішення. Рішення повертається заявнику, коли воно виконано в повному обсязі. Усі прийняті для обліку рішення вносяться до Реєстру рішень, виконання яких гарантується державою. Заявнику повідомляється адреса відповідного веб-сайту в Інтернеті, а також ідентифікатор для доступу до інформації Реєстру. Також інформацію щодо роботи Реєстру можна отримати в Державному підприємстві «Інформаційний центр» Міністерства юстиції України за телефоном (044) 206-71-38.
Посадовець наголошує, що документи слід подавати за адресою: 43001, м.Луцьк, вул. Володимирська, 1, каб. 206, 103.
Повний перелік адрес в інших областях України розміщено на веб-сайті ДВС України (http://dvs.gov.ua/ua/news/open/88).
Щокварталу до 10 числа місяця, що настає за звітним періодом, прийняті органами державної виконавчої служби виконавчі документи та рішення суду передаються органам, що здійснюють казначейське обслуговування бюджетних коштів для погашення заборгованості за ними. Про передачу рішення заявнику надсилається повідомлення із зазначенням реквізитів акта приймання-передавання.

Розділ новин: 

Коментарі