Затверджено головний фінансовий документ міста

23 січня відбулося друге пленарне засідання 40-ої сесії Володимир-Волинської міської ради шостого скликання, на якому розглядалися ряд питань, що здебільшого стосувалися податків до міського бюджету. Зокрема про встановлення на території міста транспортного податку для легкових автомобілів, яким до 5 років і вони мають об’єм циліндрів двигуна понад 3000куб.см.; про встановлення туристичного збору, ставка якого становить 1 відсоток; про встановлення збору за місця для паркування транспортних засобів, ставки якого встановлюються за кожен день провадження діяльності із забезпечення паркування транспортних засобів за 1кв.м площі земельної ділянки у розмірі 0,03 відсотка мінімальної зарплати; про встановлення на території міста збору акцизного податку на продаж алкогольних напоїв, пива, тютюнових виробів, нафтопродуктів у розмірі 5 відсотків від вартості. Тепер кошти від акцизного збору будуть надходити у міський бюджет, щоправда, платитиме його кінцевий споживач, тобто, покупець: сума, яку треба буде заплатити, не та, що вказана на акцизній стрічці, а ще плюс 5 відсотків.
Гарячу дискусію викликало обговорення розміру податку на нерухоме майно. Депутат Леонтій Дмитрук звернувся до колег: «Якщо ми встановимо навіть мінімальну ставку з цього податку, то люди, які зараз і так у дуже складній ситуації, нас не зрозуміють. Ми дожилися вже до того, що просту людину і так видоїли, як корову. Отож, потрібно зробити так: якщо людина має нерухомість та не має від неї зиску, для неї має бути нульова ставка податку, а хто має від гаража чи від надвірної споруди користь, то це вже інша справа». В результаті жвавої дискусії та голосування ставки податку для об’єктів житлової нерухомості, що перебувають у власності фізичних осіб, встановлені у розмірі 1%, для юридичних осіб – 2% розміру мінімальної заробітної плати за 1кв.м бази оподаткування. Заступник міського голови Лариса Кулікова зауважила, що у разі, якщо сплата податку буде обтяжливою для людини, то у кожному конкретному випадку буде питання розглядатися і можливе призначення пільг.
Депутати внесли зміни до Програми розвитку освіти міста. Було прийнято рішення забезпечити пільговим харчуванням у дошкільних та загальноосвітніх навчальних закладах дітей учасників АТО та дітей-переселенців. Вирішено і ряд питань, що не стосувалися бюджету міста. Зокрема депутати підтримали звернення до Парламентської Асамблеї Ради Європи щодо звільнення народного депутата України 8-го скликання Надії Савченко, Олега Сенцова та інших громадян України, яких протиправно утримують на території Росії. Звернення зачитав Микола Матусевич.
У «Різному» депутати порушували питання паркування автомобілів у недозволених місцях. Питання перенасичення, особливо великих дворів, автомобілями давно є досить болючим, та справа у тому, що потрібно не просто заборонити, а ще й запропонувати автовласникам альтернативу у вигляді встановлення у місті нових стоянок та місць для паркування.
Тетяна Корнійчук,м. Володимир-Волинський

Розділ новин: 

Коментарі