Зарплати нараховують по-новому

16 лютого у Володимир-Волинській міській раді провели засідання «круглого столу» з підприємцями та представниками державних організацій. Мета зустрічі – ознайомити присутніх із змінами в порядку оплати праці та оподаткування суб’єктів підприємницької діяльності, які вступили в силу з початку 2017 року.
Передусім присутнім представили нового директора Володимир-Волинського фонду підтримки підприємництва «Бізнес-Центр» Оксану Сапігу. Далі про зміни в порядку оплати праці розповідала начальник відділу праці та соціально-трудових відносин міського управління соціального захисту Тетяна Ільницька. За її словами, після підвищення удвічі мінімальної заробітної плати змінився і порядок її нарахування. Якщо раніше мінімалка майже дорівнювала прожитковому мінімуму у 1600грн., то зараз це не так. Нині посадовий оклад працівника може залишатись на рівні 1600грн., але якщо останній відпрацював повний місяць, то йому має бути нараховано не менше 3200 гривень. Окрім окладу, це можуть бути премії, доплати за роботу у святкові дні. Ці суми входять до мінімальної зарплати (винятки – доплата за роботу у несприятливих умовах, доплата за роботу у нічний час та деякі інші).
Також присутні мали змогу ознайомитися з інформацією про порядок нарахування зарплати та нові штрафні санкції, передбачені за порушення трудового законодавства. Отже, за недопущення інспекторів до перевірки, крім випадку, коли темою перевірки є неоформлення трудових договорів з працівниками та виплата зарплати у «конвертах», передбачено штраф 9600 гривень. А коли ж перевірка безпосередньо стосується неоформлених трудових договорів чи неофіційної виплати зарплат, то штраф уже становить 320 тисяч гривень.
З 1 січня 2017р. ставки єдиного податку та ЄСВ для «спрощенців» наступні. Для першої групи ЄСВ – 352грн. (0,5 мінімального розміру зарплати). Єдиний податок – до 160грн. (до 10% прожиткового мінімуму на 1 січня 2017р). Для другої групи ЄСВ – 704 гривні (22% від мінімальної зарплати). Єдиний податок – до 640грн. (до 20% від мінімальної зарплати). Для третьої групи ЄСВ – 704грн. Єдиний податок – у відсотках до доходу.
Міла Сергєєва, м. Володимир-Волинський

Розділ новин: 

Коментарі