«Заощадити вам допоможе нове обладнання і профілактика наявних побутових приладів»

Цікаво, а що думають про економію енергоносіїв самі надавачі послуг? Які поради вони можуть дати своїм споживачам? Щоб з’ясувати це, звертаємося до головного інженера Нововолинської філії ПАТ «Волиньгаз» Віктора Кузьмича, який працює в газовій службі 13 років.
-Найперше хочу повідомити, що ми тепер не постачаємо людям газ, а лише його транспортуємо. Що стосується впливу магнітів на газ, то я в цьому не фахівець. Аби сказати щось тут конкретно, треба бачити той прилад і, як кажуть, пощупати його руками, подивитися в роботі. А щодо економії витрат, то перше, що я радив би людям, – замінити застаріле обладнання (плити, колонки, котли) на більш сучасне, яке споживає значно менше блакитного палива. Але не китайське. Можна також перейти на альтернативне автономне опалення, придбавши електробойлер чи котел, адже електроенергія зараз дешевша, ніж газ. Витрати окупляться вже через рік-два.
-Вікторе Андрійовичу, а як Ви собі це уявляєте? Чи може, наприклад, бабця, яка живе на мінімальну пенсію, чи навіть повна родина, де троє-четверо школярів, при нинішніх цінах дозволити собі таку розкіш, як нова газова плита чи бойлер? Адже, крім вартості самого обладнання, треба буде платити ще й за технічні умови, встановлення, підключення тощо. А це щонайменше тисяч 10-15, не кажучи вже про автономне опалення. Якщо це реально зробити у приватних будинках, то для мешканців багатоповерхівок потрібно ще й купу різних дозволів. Може, порадите щось доступніше?
-Деяких витрат газу можна уникнути, якщо регулярно проводити дрібний ремонт і чистку газових приладів. Орієнтуватися тут можна за кольором полум’я. Якщо все гаразд, воно буде голубим, а якщо вогонь жовтий, значить прилад потребує дрібного ремонту та очистки вiд залишкiв корозiї та мастила, вiд сажi, окалини й кіптяви або ж заміни дрібних деталей, змащування запiрних пристроїв, перевірки справності пальникiв, автоматичних пристроїв, їхньої очистки, налагодження та регулювання. І робити це повинен фахівець тієї організації чи фірми, з якою у вас укладений договір на обслуговування газового обладнання. Звичайно, все це коштуватиме грошей. Наша служба проводить таке планово-технічне обслуговування газових плит і колонок раз на рік (газових котлів – раз на 3 роки) безкоштовно, але тільки у тих споживачів, у яких це газове обладнання відповідає всім вимогам, зафіксованим у технічних умовах і договорах на обслуговування, а також при наявності всіх пломб. Позаплановий ремонт проводиться за окрему плату. Наприклад, плата за обстеження і дрібний ремонт пальників і запірних частин у газових плитах та колонках становить 76,73 грн., заміна запчастин і чистка водонагрівачів – 90,77 грн., котлів – 131,17 грн. Усе це суттєво впливає на роботу побутових приладів, на витрати газу та інших енергоносіїв.

Розділ новин: 

Коментарі