Загроза масового нападу мошки на тварин

Природні умови області та наближення теплого періоду можуть посприяти масовому розповсюдженню кровососних комах. В останні роки весною з настанням потепління складається несприятливий прогноз стосовно гнусу. Виникає загроза масового нападу мошки на тварин, що може призвести до їхнього захворювання та загибелі.
Власникам, які мають тварин, необхідно дотримуватись режимів випасання тварин в період найменшої активності комах. Найкраще випасати худобу вдень з одинадцятої до сімнадцятої години на підвищених ділянках, які добре провітрюються та віддалені від проточних водойм і заболочених місць. Мошка нападає переважно вранці або ввечері, її укуси дуже болісні, вона надзвичайно надокучлива, залазить в очі, вуха, верхні дихальні шляхи. Рекомендується при необхідності використовувати систематичні обробки волосяного покриву тварин інсектицидами і репелентами (бутокс, неостомазан, байофлай пур-он, ектосан-плюс). З метою запобігання масовому нападу мошки на тварин потрібно періодично проводити дезінсекцію тваринницьких приміщень і територій ферм.
Мирослав Романишин, начальник управління ветеринарної медицини в місті Володимир-Волинському – головний державний інспектор ветеринарної медицини міста

Розділ новин: 

Коментарі