Заготовляємо насіння і складаємо план майбутніх посівів

Перший місяць зими ідеально підходить для того, щоб підготуватися до нового сезону. Можна заготувати органічні (гній, компост, деревний попіл) і мінеральні добрива, препарати від шкідників, плівку, а також перевірити та поповнити запаси насіння, яке доцільно купувати саме з грудня, оскільки восени воно часто буває в магазинах минулорічним, каже колишня медсестра, уродженка с.Верхнів Іваничівського району Світлана Гурська, для якої вирощування овочів на власному городі давно стало другою професією.
-Уваги господаря у грудні також потребує і стан врожаю, який зберігається в погребі чи підвалі. Необхідно знайти час на те, щоб оглянути і перебрати закладені на зберігання яблука, картоплю, капусту, буряк та інші овочі і фрукти. Гнилі картоплю, моркву і буряк треба прибрати з підвалу, а місце, де вони лежали, засипати піском, змішаним із вапном. Якщо ви щось сіяли на зиму, то добре розкидати на цих грядках гілки для затримання снігу. Невеликий город можна влаштувати і в кімнаті на підвіконні, виростити там як зелень (селеру, петрушку, кріп, зелену цибулю), так і помідори й огірки (для двох останніх культур слід вибирати насіння самозапилюючих сортів). Можна почати вирощування розсади для теплиць, відремонтувати тепличні рами, підготувати землю для вирощування розсади, а також скласти план майбутніх сівозмін. Особисто я ще сім років тому завела спеціальний зошит, в якому щороку малюю план городу, нумерую кожну грядку і планую, де і що буду сіяти й садити навесні. В цей зошит я також записую час посіву або висаджування розсади, коли і чим рослини підживлювалися чи оброблялися від шкідників, який був урожай і т.д. В окрему графу заношу дані про витрати на придбання насіння, добрив, стимуляторів росту, щоб у кінці сезону звести «дебет із кредитом» і зрозуміти, наскільки вигідні мої грядки, - посміхається жінка.
Капуста вродить на грядці після картоплі, а бурякам підійде грядка після перцю
-Завдяки цьому зошиту стало легше визначити, яку культуру можна садити на тій чи іншій грядці, - розповідає Світлана Вікторівна. - Я тепер знаю, що на грядці після картоплі гарно родить будь-яка капуста, але погано ростуть помідори, перець, баклажани і фізаліс. Картопля, помідори й огірки порадують урожаєм після капусти, на місці якої не варто сіяти редиску і редьку. На грядці після помідорів можна сіяти огірки, кабачки і гарбузи, а баклажани, перець, помідори – на місці огірків. Цибуля добре росте після гороху, квасолі, дайкону або редьки, але не любить часнику. Морква може зайняти колишню цибульну грядку, а бурякам чудово підійде місце після перцю. Редиску навесні добре сіяти в міжряддя часникової, морквяної і бурякової грядок, а горох і цибуля на перо можуть стати обрамленням полуничної ділянки. Кабачки і гарбузи не люблять огірків.

Розділ новин: 

Коментарі