За те, що підтримав матір, депутата міської ради звинуватили в корупції

А ціна питання – земельна ділянка у 2,5 сотки, якою родина Мацюків користувалася майже 70 років.
На двох сесіях Володимир-Волинської міської ради розглядався блок земельних питань, а саме узаконення користування ділянками, якими тривалий час користувались. На сесії 11 листопада 2016р. депутати надали право громадянам на розробку відповідної документації, а на сесії 1 березня 2017р. ухвалювали видачу земель у користування на основі розроблених документів. В обох випадках голосування не проводилося за кожну конкретну особу, а списком.
Отже, у цей список потрапила мама талановитого художника, викладача ДХШ депутата міської ради чотирьох каденцій Ігоря Мацюка Лідія Леонтіївна. Але, згідно із законодавством, якщо питання стосується інтересів близьких родичів, однопартійців чи колег, депутат або посадовець не має права підтримувати його. Інакше це кваліфікується як конфлікт інтересів і вважається корупційним діянням.
-Це земельна ділянка площею лише 2,5 сотки, розташована на прилеглій до будинку території на вул. Зимнівській. Тим клаптиком користувалися ще мої пращури орієнтовно з 1948-49 року, - розповідає Ігор Миколайович. –У 2000р. мама виробила акт на право користування земельною ділянкою. Оскільки на сесіях голосування було пакетним, я його підтримав. А за новим законодавством я мав би повідомити про те, що у списку ім’я моєї мами. Цей момент я не врахував, тим більше, що кожного разу традиційно голосування проводилося поспіхом і в емоційній обстановці.
Протиправне діяння Ігоря Мацюка помітили не відразу, а за 8 місяців після першого засідання сесії і, відповідно, за 5 місяців після другого. За словами депутата, 29 серпня його викликав представник департаменту поліції, уповноважений у боротьбі з корупцією, та повідомив, що, мовляв, викрито його корупційне діяння і справа передається на розгляд суду. А напередодні пояснення з даного питання давала представник міської ради.
-Судове засідання відбулося 15 листопада у Володимирі, де заслуховувалася моя думка з цього приводу. Але дивним мені здалося те, що наприкінці засідання постанови суду оголошено не було. Аби отримати її, суддя міського суду запропонував мені прийти в інший зручний для мене час, - каже депутат. – Наша зустріч відбулася через день, о 9-ій ранку. Суддя запросив мене в кабінет і вручив постанову. У документі зазначалося, що я скоїв правопорушення за певною статтею, яке карається штрафом. Зверху кульковою ручкою він написав суму. Загалом я мав заплатити 6 тис. 800грн. плюс судовий збір – всього 7 тис. 514 гривень. Після цього, скориставшись своїм правом, я звернувся в апеляційний суд Волинської області. Справа слухалася у Луцьку 6 грудня. Незважаючи на доводи адвоката, що мої діяння не містили реального конфлікту інтересів, рішення Володимир-Волинського суду змінене не було.
Штраф Ігор Мацюк заплатив у повному обсязі. Але виникає запитання: за що? Якщо закон один на всіх, то чому не карають справжніх корупціонерів, які беруть мільйонні хабарі? Прецедентів у нашій країні, на жаль, достатньо.
-Вважаю, що закон складений для того, щоб здійснювати каральні операції з незгодними. Тільки цього року сімох чи вісьмох місцевих депутатів звинуватили у корупції. Переважно через те, що невчасно були подані чи не дійшли через збої в електронній системі їхні е-декларації. Кожному з них з Міністерства юстиції надійшло повідомлення, що вони внесені у базу даних корупціонерів України.
Усе це схоже на абсурд. А пояснення лише одне: аби створити видимість, що в країні ведеться боротьба з корупцією і винні притягаються до відповідальності, уповноважені особи чіпляються за дрібні, несуттєві випадки і вносять їх у статистичні дані. А насправді під кого написаний закон і кого він захищає?..
Міла Сергєєва. м. Володимир-Волинський

Розділ новин: 

Коментарі