За день проходили по 16 кілометрів: учні недільної школи побували в Іспанії

З 23 по 31 жовтня юні володимирчани, що відвідують недільну школу при храмі Віри, Надії, Любові та матері їхньої Софії, разом із настоятелем церкви отцем Євгеном Рябцем побували в гостях в української діаспори в Іспанії, а також оглянули святині та визначні місця Мадриду та Валенсії.
[caption id="attachment_46048" align="aligncenter" width="960"]
- Наша недільна школа спілкується та дружить з недільною школою, що при Свято-Покровському кафедральному соборі міста Рівного, - розповідає отець Євген Рябець. – Керівник цієї недільної школи Мирослава Хоміцька запросила разом із ними відвідати українську діаспору в Іспанії. У поїздку за кордон вирушило четверо учнів з Рівного і шестеро з Володимира. Дітей супроводжували пані Мирослава та я з матінкою Ольгою. Дорога та інші фінансові витрати лягли на плечі батьків, тому не всі учні недільної школи мали можливість здійснити таку мандрівку. Зазначу, що це була перша поїздка за кордон, яку здійснила наша недільна школа, а для мене і всіх учнів відбулося перше знайомство з прекрасною Іспанією.
З аеропорту Бориспіль мандрівники полетіли у Мадрид. О другій годині ночі українців зустріли представники діаспори, поселили в хостелі.
- Упродовж двох днів ми знайомилися з Мадридом, гуляли вулицями, відвідували парки, історичні місця, святині. На третій день, у суботу, завітали в головний храм Православної церкви Іспанії – Центральний кафедральний собор, де служить грецький єпископ Полікарп, Митрополит Іспанський і Португальський. Вітали його українськими віршами та піснями.
Протягом усього часу перебування у Мадриді учнів недільних шкіл супроводжував пан Василь, який родом з Тернопільщини. Він разом із сім’єю десять років тому виїхав до Іспанії, де працює й проживає досі. Пан Василь був одним з тих, хто долучився до створення суботньої школи діаспори (заняття відбуваються щосуботи). Зустріч з дітьми цієї школи була незабутньою та дуже теплою. Спілкувалися, співали пісні та обмінювалися подарунками.
Також українські мандрівники мали нагоду познайомитися з отцем Костянтином, який 26 років тому був рукопокладеним у сан священника у Соборі Різдва Христового, що у нашому місті, і саме він 23 роки тому організував першу українську релігійну громаду в Мадриді.
Паломники з України рейсовим автобусом дісталися у Валенсію.
- Ми подолали відстань у 350 кілометрів. Дорогою з цікавістю розглядали краєвиди, - розповідає отець Євген. – Усюди були поля. Коли проїжджали тамтешні села, то бачили, що вони мало відрізняються від міст, хіба що розмірами. При в’їздах розміщені охоронні пункти, що фіксують пересування транспорту. Там всі будиночки охайні, огороджені, трава підстрижена, всюди освітлення. У селах в цій країні є уся необхідна інфраструктура.
Вночі на автостанції наших мандрівників зустрів інший представник української діаспори Олександр Вихованець. Він є засновником першої української парафії у Валенсії. Чоловік понад 20 років мешкає в Іспанії, куди переїхав з Одеси. Протягом чотирьох днів учні недільної школи та їхні наставники проживали у його трикімнатній квартирі. Пан Олександр був гідом і познайомив українців з цим прекрасним містом.
- На запрошення української діаспори, ми завітали у храм Святих апостолів Петра і Павла. До речі, цей храм українська православна церква орендує, - розповідає отець Євген. – Там ми разом із місцевим священником отцем Богданом відслужили Божественну літургію. Після богослужіння зібралися за спільним чаюванням у приміщенні недільної школи. Лунали українські пісні, атмосфера була дружньою та душевною. Отець Богдан розповів про себе і свій життєвий шлях: 13 років тому священник разом із дружиною переїхав на проживання у Валенсію, а їхні маленькі діти ще тривалий час проживали в Україні. Коли сім’я облаштувалась, тоді до батьків переїхали й діти.
У Валенсії володимирчани відвідали чимало цікавих місць: храми, знамениті мости, морський порт і навіть купалися у Середземному морі (того дня температура повітря була 25 градусів). Священник розповідає, що відстань долали переважно пішки, щоб побачити якомога більше красивих місць. Учні за допомогою смартфона навіть підрахували, що проходили по 16 кілометрів у день. Попри те, що були стомлені, все ж ще пів ночі ділилися враженнями від усього побаченого.
За словами отця Євгена, як дорослих, так і дітей вразило те, що усюди дуже чисто. Багато місцевих мешканців та туристи відпочивають прямо на вулицях, на сходах, біля магазинчиків, спілкуються, п’ють каву і насолоджуються відпочинком, погодою, життям. Люди поважного віку прогулюються, тримаючись під ручку, можуть зайти в кафе, аби випити чаю. Зрозуміло, що там дуже високий рівень життя та культури. Усі привітні, усміхаються, перепрошують, навіть якщо не провинилися.
[caption id="attachment_46050" align="aligncenter" width="718"]
- Нас здивували вузенькі вулички, відсутність газонів, - розповідає отець Євген. - Там біля багатоповерхівок немає зелених насаджень та дитячих майданчиків, як у нас, лише біля садочків та шкіл. До речі, навчальні заклади там закритого типу. Батьки завозять дитину вранці на навчання, а коли закінчуються заняття – відчиняються ворота і дітей забирають додому. Та й містом діти гуляють лише під наглядом дорослих. Там дуже дбають про безпеку. Усі дотримуються законів та правил. Якщо говорити про ціни, то вони там – європейські, але гід показав нам магазини, де можна купити доволі дешевий якісний одяг та взуття. Ми усі трохи скупилися. Діти обирали товари для себе, братів, сестер, тож з порожніми руками додому ніхто не повернувся.
У день від’їзду діаспора запросила паломників на святкову вечерю, де пригощали гостей традиційними іспанськими стравами, а також делікатесами. Діти зі сльозами на очах прощалися з прекрасною країною, а українська діаспора запросила наступного року ще раз завітати до них.
Валентина Тиненська, м.Володимир-Волинський

Розділ новин: 

Коментарі