З нагоди першої річниці діяльності ДФТГ відбулась зустріч командирів з журналістами

 Співзасновники і командири формування – Віктор Лавренюк і Борис Тарасюк.
Співзасновники і командири формування – Віктор Лавренюк і Борис Тарасюк.

Рік тому було засновано добровільне формування Володимирської міської територіальної громади(скорочено ДФТГ). З цієї нагоди у приміщенні Володимирської міської ради відбулась зустріч представників місцевих ЗМІ із співзасновниками і командирами формування – Віктором Лавренюком і Борисом Тарасюком.

За словами Віктора Лавренюка, все починалося з того, що з початку повномасштабного вторгнення росян всі військові, які ще могли бути придатними до служби, звернулися до військкомату і запропонували свої послуги. Їм не дали швидкої відповіді, а тому, здружившись, вони ініціювали створення воєнізованої структури, яка б була здатна в любу хвилину стати на захист міста і громади. Командиром формування став Віталій Савлук. Борис Тарасюк є його заступник. Віктор Лавренюк, як відомо, очолює муніципальну варту. До складу формування входять і села громади. Членом формування може стати громадянин, який досягнув 18-ти років. Вік не лімітований. У формуванні служить і єдина жінка Марина Гуль, яка є відмінним стрільцем.

На пропозицію ініціаторів створення добровільного формування відгукнулась міська рада і особисто міський голова. Розпочалася активна підготовка. Всі добровольці були поділені на бойові групи. Були визначені командири груп, завдання, які стояли перед формуванням. Ці завдання конкретно визначені відповідною постановою Кабінету Міністрів України, а також Законом України «Про основи національного супротиву». Одне із завдань – це охорона важливих об’єктів. Таким чином, формування є резервом сил територіальної оборони. Участь у добровільному формуванні не звільняє від проходження військової служби. Нашим учасникам приносять повістки. Вони проходять медичний огляд.  Вже є серед учасників воїни, які брали участь у боях, є поранені.

Об’єднання співпрацює з військовою частиною, зокрема, з 14-ою ОМБр., яка надає  навчальну базу.  У цій частині дуже налагоджена робота по вивченню передового досвіду, а тому командування бригади завжди йде назустріч добровільному формуванню, вивчають навики бойової підготовки, готують відповідні буклети, які роздають учасникам формування. Командири ЗРП організували навчання азам протиповітряної оборони. У формуванні ініціювали самостійне вивчення застосування дронів.

Основна діяльність ДФТГ – це підготовка до бойових дій. Проводиться вогнева підготовка, вивчення основ тактичної медицини. До цих занять долучаються люди різних професій, які беруть участь у формуванні за рахунок вільного від роботи часу. Щира подяка за це керівникам підприємств, які відпускають людей на чергування. Задля цього визначені дні занять – вівторок, четвер, п’ятниця. Також учасники формування здійснюють патрулювання разом з національною поліцією.

Формування нині несе охорону важливих об’єктів та комунікацій, але й готується обороняти міста і села Волині в разі нападу агресора,  готується поповнити ряди військових частин. Формування відкликається на запити певних фондів і за погодженням з міським головою забезпечує супровід важливих вантажів.

Виникла потреба провести заняття по психологічній підготовці населення до можливих ворожих дій, а також з мінної безпеки, з надання домедичної допомоги потерпілим. Проведені навчання в 11-ти закладах Володимирської громади і 2-х Зимнівської ОТГ.

На питання про те, чи матимуть добровольці статус учасника військових дій, Віктор Лавренюк відповів, що всі учасники формування підписали контракти, на них відповідно розповсюджується дія військового статуту і вони отримують всі права військовослужбовців. На цьому наголошує Закон України «Про соціальний захист військовослужбовця». Але інший закон передбачає статус військовослужбовця, якщо він бере безпосередню участь у військових діях. Також учасники формування мають право на безкоштовне лікування.

Журналістів цікавило, яку підтримку надає ДФТГ міська влада. У відповіді було відмічено особливу підтримку міського голови у створенні об’єднання. Виділялися кошти на отримання взуття, одягу. Але оскільки споглядання за діяльністю ДФТГ покладене на сили територіальної оброни, то формування із відповідними заявами щодо озброєння, бронежилетів, засобів зв’язку тощо звертається до них. Поки що особливого бажання у цих сил не спостерігається, хоч у військовому статуті записано, що командир, віддаючи наказ, забезпечує його виконання. Доводиться використовувати власні кошти. Так було придбано бронежилети.

На даний час у формуванні йде групова підготовка, а тому поки що немає потреби набирати нових учасників. Учасник має право розірвати контракт і залишити формування. При цьому він не втрачає своїх прав.

Антоніна Булавіна м. Володимир

 

Розділ новин: 

Коментарі

Схожі новини: