Юрій Калістратов: «Без державної підтримки нам не вижити»

Дев’ятого серпня у міській раді відбулася зустріч представників місцевих ЗМІ із заступником міського голови Нововолинська Володимиром Рожелюком та головою теркому профспілки гірників Юрієм Калістратовим. Ішлося про підготовку міста до Дня Незалежності, Дня міста та Дня шахтаря, а також про результати зустрічі делегації вугільників України з міністром галузі Ігорем Насаликом. Володимир Дмитрович закликав керівників міських підприємств, установ і організацій звернути увагу на благоустрій закріплених за ними територій, а всіх жителів міста – на території біля своїх будинків і по можливості очистити їх від сміття. На запитання, скільки адмінпротоколів склала комісія міськвиконкому із благоустрою, яку він очолює, на автовласників, що паркують свій автотранспорт у дворах, на газонах, тротуарах, під вікнами будинків і т.д., чи на тих, хто ліпить свою рекламу і оголошення, де захоче, представник влади відповів, що немає таких законів, які б урегульовували ці питання (стаття 152 Кодексу України про адмінпорушення державних стандартів, норм і правил у сфері благоустрою населених пунктів – авт.). На запитання стосовно розрекламованого ремонту всього спорткомплексу «Шахтар», на який з міського бюджету виділено півмільйона гривень і ще 300 тисяч додатково і який нібито мали закінчити до професійного свята гірників, посадовець відповів, що роботи проводяться всередині.
За словами пана Калістратова, під час зустрічі з міністром вугільної галузі, яка відбулася у Києві четвертого серпня за участю представників усіх регіонів України, щоб шахтарі отримали зароблене до свого професійного свята, прийнято рішення зняти 150 мільйонів, запланованих на реструктуризацію копалень, і 50 мільйонів, призначених на фінансування будівництва шахти №10. П’ятого серпня гірникам Нововолинська виплатили борг із зарплати у сумі 4,7млн.грн. за травень, решту боргу за червень і липень (29млн.грн.) обіцяють погасити до 25 серпня. Під час наради обговорювалося також питання щодо припинення дії списків №1 і №2, які дають гірникам право на пільги (достроковий вихід на пенсію і деякі додаткові виплати). Зараз ідуть перемовини щодо їх відновлення, хоча, як зазначив міністр, якщо ці списки будуть поновлені без атестації робочих місць, це остаточно доб’є вугільну галузь. Міністр також відмітив і три позитивні моменти, які вдалося зробити без втручання ззовні. Перший з них – призначення його заступниками Галини Карп і Анатолія Корзуна, другий – зняття проблеми реалізації вугілля за рахунок підвищення його ціни до 1970 грн./тонну, що дозволить отримати додатково 260270млн.грн., і третій – галузеве міністерство впродовж 2,5-3 місяців затвердить програму розвитку галузі. Згідно з цією програмою, 7 українських копалень залишаться у підпорядкуванні держави, 11 шахт, вуглевидобуток яких становить 200-300 тонн на добу, але там трудиться по 600-900 працівників, будуть закриті, а решта – виставлені на приватизацію.
-Без державної підтримки нам не вижити, - зазначив лідер профспілки. – У держбюджеті на 2017 рік буде закладено кошти лише на дві статті: на реструктуризацію і на фінансування ВГСЧ. А якщо не буде 1,5млрд.грн. на добудову десятої шахти, ми втратимо 50 тисяч робочих місць і в Україні не буде державних шахт.
Валентина Савчук, м. Нововолинськ

Розділ новин: 

Коментарі