Юрій Динько: «Потрібно створити такі умови, за яких людина змогла б допомогти собі сама»

Міла Сергєєва, м.Володимир-Волинський
Колишній перший заступник голови Володимир-Волинської райдержадміністрації добре знає проблеми нашого району і готовий професійно їх розв’язувати.
У Володимирі це перший випадок, коли людина-професіонал, що прагне застосувати свої знання, уміння й багатий досвід служінню державі, звертається до люстраційного комітету та з власної ініціативи проходить процедуру люстрації. За результатами перевірки Юрій Динько отримує позитивний люстраційний висновок та підтримку рекомендацій щодо призначення його кандидатури на посаду голови Володимир-Волинської РДА. Навіщо і без того успішній та самодостатній людині звалювати на свої плечі такий величезний тягар відповідальності? Відповідь на це та інші запитання дізнаємося під час розмови з Юрієм Івановичем.
Біографічна довідка
Юрій Динько народився 12 квітня 1965р. у с.Павлівка Іваничівського (на той час Локачинського) району в сім’ї службовців. Батько Іван Трохимович, інженер лісового господарства, та мама Клавдія Іванівна, вчитель української та англійської мов, з дитинства прищеплювали своїм дітям любов до рідної землі, до української мови, до природи, виховували поважне ставлення до старших.
Юрій закінчив Микуличівську восьмирічку, а навчання у старших класах продовжив у школі с.Березовичі. Отримавши атестат зрілості, вступив до Нововолинського технічного училища, де здобув спеціальність слюсаря та на два роки поїхав на будівництво газопроводу «Уренгой-Помари-Ужгород».
У 1985-му юнак став студентом Львівського лісотехнічного інституту. Після успішного закінчення вузу, отримавши диплом «з відзнакою», молодий фахівець потрапив за розподілом у Володимир і був призначений на посаду інженера-економіста Володимир-Волинського лісгоспзагу.
Із травня 1992р., після обрання заступником голови міськвиконкому, для Юрія Івановича розпочинається кар’єра державного службовця. У цей час він здобуває другу вищу освіту в Київському інституті державного управління і самоврядування при Кабінеті Міністрів України, який закінчує наступного 1993 року, та отримує науковий ступінь магістра державного управління.
Після чотирьох років роботи на посаді заступника голови міськвиконкому Юрія Динька призначають директором обласного представництва промислово-фінансової компанії «Олгаз». У 1999-му талановитого фахівця переводять на посаду начальника Нововолинської дільниці ДК «Торговий дім «Газ України», де він трудиться протягом шести років.
У 2004р. Юрій Динько, як прихильник демократичних цінностей, стає керівником виборчого штабу кандидата у Президенти України Віктора Ющенка, а у 2005-ому вступає в партію «Наша Україна» і призначається на посаду першого заступника голови Володимир-Волинської райдержадміністрації.
Із приходом до влади у 2010р. Партії регіонів Юрій Динько покинув державну службу та зайнявся підприємницькою діяльністю, а з минулого року працює у ТОВ «Відновлення інженерних систем» (м.Київ) регіональним представником у Волинській області. Зокрема за сприяння Юрія Івановича у Володимирі даним товариством проведено очищення систем опалення у гуртожитку №4 агротехнічного коледжу та у дитячих садках №1 і №8.
Варто зазначити, що Юрій Динько двічі проходив стажування за кордоном: у 1993р. – в органах місцевого самоврядування і державної влади у м.Вінніпег (пр. Манітоба, Канада) та у 2001р. – на підприємствах малого і середнього бізнесу у м.Клівленд (шт.Огайо, США). З місцевими жителями спілкувався без перекладача, адже вільно володіє англійською мовою.
В особистому житті пан Юрій – хороший сім’янин, батько трьох дітей. Дружина Ірина Петрівна – вчитель ЗОШ №5. Старша дочка, 22-річна Христина – випускниця Києво-Могилянської академії, працює у м.Києві. Син Іван – студент Нововолинського електромеханічного коледжу. Молодший Андрій – учень 11-го класу ЗОШ №5.
Погляд на перспективу
-Юрію Івановичу, у рамках імплементації угоди з ЄС нашу країну чекають великі зміни, у тому числі – в органах місцевого самоврядування. Ви – учасник Революції Гідності, пройшли процедуру люстрації, отже, є всі підстави до розгляду Вашої кандидатури на посаду голови Володимир-Волинської РДА. Чи погодитесь повернутися на державну службу і чому?
-Погоджуся, бо маю і сили, і бажання працювати з районом, знаю його проблеми і хочу змін на краще. Думаю, що рівень освіти і професійного досвіду дозволять мені добитися хороших результатів. Хочеться повернутися до того, що розпочав, будучи на посаді першого заступника РДА, і довести до логічного завершення. Крім цього, з 2006 по 2010 рік я перебував у кадровому резерві на цю посаду, але можливість так і залишилася нереалізованою.
-У разі призначення, якими будуть Ваші перші кроки на посаді голови РДА, враховуючи реальні обставини і можливості?
-Перш за все потрібно провести інвентаризацію наявних ресурсів і повернутися до виконання плану стратегічного розвитку Володимир-Волинського району до 2020 року, розробленого у свій час під моїм керівництвом спільно з Фундацією розвитку Люблінського воєводства Республіки Польща та затвердженого сесією районної ради.
-Ви співпрацювали з нашими західними сусідами?
-Так. Було підписано декілька міжнародних угод між районом і повітами Республіки Польща – Кентшином, Грубешовом та Красніком.
-Назвіть, будь ласка, декілька основних напрямків роботи голови РДА та проблеми району, що потребують першочергового розв’язання.
-У світлі останніх подій у країні це в першу чергу максимальне забезпечення функціонування служб та відомств, відповідальних за обороноздатність держави, підтримка та допомога українській армії. Серед напрямків роботи – забезпечення функціонування всіх бюджетних установ, у тому числі закладів медицини і освіти, забезпечення своєчасних соціальних виплат населенню району, розвиток сфери культури, продуктивна робота зі зверненнями громадян, максимальне сприяння розвитку підприємництва, налагодження співпраці з іншими державними і недержавними структурами, підприємствами та організаціями. Щодо першочергових завдань – забезпечення життєдіяльності району: капітальний ремонт та відновлення доріг, наведення ладу з пасажирськими перевезеннями, сприяння покращенню демографічної ситуації, розвитку ринку праці та ринків збуту сільськогосподарської продукції, особливо для дрібного товаровиробника.
-Що, на Вашу думку, найскладніше в роботі керівника?
-Робота з людьми щодо задоволення їхніх щоденних потреб. Звісно, це колосальна відповідальність – за кожен крок, за кожне рішення у різних аспектах роботи.
-Припустімо, до Вас звертається по допомогу людина, яка дійсно її потребує, а Ви розумієте, що не маєте можливості допомогти. Якими будуть Ваші дії?
-Передусім людину треба уважно вислухати і зрозуміти. Звичайно, всім неможливо виділити, скажімо, матеріальну допомогу. Та чи завжди це треба? На мою думку, краще створити такі умови, за яких людина змогла б допомогти собі сама, тобто дати не рибу, а вудку, з допомогою якої вона зможе її зловити. Словом, до кожного відвідувача потрібно мати державницький та індивідуальний підхід, у будь-якому випадку необхідно надати кваліфіковану пораду.
* * *
Хотілося б, щоб скоріше до нової влади прийшли компетентні люди, патріоти і фахівці з великої літери…
Люстраційний висновок
Комітет громадської люстрації м.Володимира-Волинського і району, розглянувши заяву Динька Юрія Івановича про ініціювання процедури люстрації щодо Динька Юрія Івановича – менеджера, регіонального представника у Волинській області ТОВ «Відновлення інженерних систем» м.Київ, безпартійного, встановив:
1.Динько Ю.І. займає чітку громадянську позицію: з 2010 р. із приходом до влади Партії регіонів на чолі з Януковичем відмовився співпрацювати із злочинним режимом, зайнявся підприємницькою діяльністю.
2.Поборник демократичних цінностей і змін в нашому суспільстві, які неодноразово відстоював на Майдані під час Революції Гідності. Має бачення майбутнього і програму розвитку регіону та його економіки.
3.Має досвід роботи керівником підприємства, а також в органах державної влади – працював першим заступником голови Володимир-Волинської РДА. Ділові якості виконавця переважають над здатністю проявляти ініціативу. При здійсненні повноважень керівника людяний, компетентний, але недостатньо вимогливий.
4.Стиль життя відповідає офіційним доходам.
Керуючись принципами демократизму та справедливості, згідно з вимогами володимир-волинського Майдану щодо проведення люстрації в органах влади та установах державної і комунальної власності, на підставі критеріїв, затверджених в Декларації про громадську люстрацію на Волині, комітет громадської люстрації прийшов до висновку:
1.Визнати Динька Ю.І. здатним займати керівні посади в органах державної влади, установах та організаціях державної і комунальної власності та підтримати рекомендації на призначення його головою Володимир-Волинської районної державної адміністрації.
Висновок Комітету громадської люстрації підлягає оприлюдненню через засоби масової інформації, а також надсилається до Волинської обласної ради, Волинської обласної державної адміністрації.
Володимир Грек, голова Комітету громадської люстрації

Розділ новин: 

Коментарі