Якщо так піде далі, нововолинці боятимуться вийти на вулицю

Минулого четверга відбулося 44-та сесія Нововолинської міської ради шостого скликання, яка розглянула 39 важливих для міста питань. Перед початком засідання міський голова Віктор Сапожніков привітав із днем народження директора навчально-виробничого комбінату депутата Наталію Федосєєву. Після виконання гімну депутати заслухали звіт прокурора міста Олександра Шпоти, начальника міліції Ярослава Соломонюка та начальника сектору боротьби з незаконним обігом наркотиків Валентина Семенуху. Судячи з названих керівниками правоохоронних органів цифр, злочинність у Нововолинську впродовж минулого року у порівнянні з 2013-м значно збільшилася. Зокрема кількість убивств зросла з 1 до 2, грабежів – з 33 до 40, шахрайств – з 31 до 55, крадіжок – з 293 до 400, задокументовано 67 фактів збуту наркотиків, виявлено 5 наркопритонів та розкрито кожен 5-й злочин. А от «фактів корупції не виявлено». Окремі депутати тут же нагадали прокурору про «побори на шахтах при прийомі на роботу та завищені розцінки при проходженні гірниками медогляду, через що вони, мовляв, змушені звертатися до медиків Червонограда». На ці зауваження прокурор відповів, що ніхто з шахтарів на побори у прокуратуру не скаржився, а головний лікар ЦМЛ Віктор Мороз пояснив, що розцінки на медогляд обґрунтовані і їх перевіряв Антимонопольний комітет. На запитання депутата Олексія Гольчука про те, скільки платить прокуратура за оренду приміщення і комунальні послуги, про зарплату прокурора та кількість працівників Олександр Шпота повідомив, що він за минулий рік задекларував 138тис.грн. доходу, у прокуратурі працює 12 працівників, а за комунальні послуги установи сплачує обласна прокуратура, тому він не в курсі. На зауваження щодо росту кількості квартирних крадіжок та крадіжок автотранспорту (відповідно з 81 до 135 і з 3 до 20) Ярослав Соломонюк відповів, що оперативно-технічні можливості їхньої структури не дають змоги охопити розкриття всіх крадіжок і він проситиме громадські організації долучатися до патрулювання міста. Начальник міліції також порадив власникам майна встановлювати сигналізацію та вдаватися до послуг охоронних структур.
Депутати затвердили звіт про виконання міського бюджету за 2014 рік (100,6%) та внесли зміни до головного кошторису міста на поточний.
Тривалу дискусію серед депутатів та запрошених викликало питання щодо встановлення ставок земельного податку для ряду підприємств, які не встигли оформити до кінця документи на приватизацію земельних ділянок. Було запропоновано, що вони сплачуватимуть 12 відсотків від суми експертної оцінки землі. На це представник заводу залізобетонних виробів відразу ж заявив, що в такому випадку він закриє підприємство, звільнить 50 працівників, які мають там роботу, і перебереться у Житомир. Його підтримали і колишні регіонали. В результаті обговорення була прийнята ставка податку для таких підприємств 5%. На сесії також розглянули хід виконання прийнятих минулого року цільових програм у місті та сел.Жовтневому, питання надання дозволів на приватизацію (оренду) землі, розробки проектів землеустрою, продажу ділянок несільськогосподарського призначення тощо.
Валентина Савчук, м. Нововолинськ

Розділ новин: 

Коментарі