«Якщо постанова Кабміну буде втілена в життя, у Нововолинську буде нафтопереробний завод»

Таку надію висловив міський голова Віктор Спожніков, який напередодні Різдва зустрівся в міській раді з місцевими журналістами, щоб розповісти їм про останні події, які відбувалися за його участю. Найперше мер привітав із святами, потім поінформував представників ЗМІ про стан справ у вугільній галузі міста, зазначивши, що хоч днями на шахту №1 для погашення заборгованості було перераховано кошти, проблеми в гірників залишаються. Далі він повідомив приємну новину: крім китайців, шахтами Львівсько-Волинського вугільного басейну зацікавилися інвестори зі Швейцарії. Вони, мовляв, планують збудувати на Волині завод із переробки твердого палива на моторне масло і світлі нафтопродукти. Для цього готові вкласти в це понад мільярд євро За словами Віктора Сапожнікова, цей потужний інвестиційний проект нещодавно підтримав Кабмін. Уже навіть затверджено відповідну урядову постанову, в якій зазначено: «Міністерству енергетики і вугільної промисловості України у місячний термін укласти між підприємством -приватним партнером угоду про сумісну діяльність відносно передачі об’єкта незавершеного будівництва шахти №10 (ДП «Волиньвугілля»), шахт «Великомостівська»,«Червоноградська»,«Степова»,«Межірічанська», «Лісова» (ДП «Львіввугілля»), а також ЦОФ «Червоноградська» (державну частку у розмірі 37, 6 відсотка) до сумісного господарського комплексу підприємства - приватного партнера на договірній основі, згідно із Законом України «Про державне партнерство» без зміни права власності на термін проектування, будівництва і подальшого розвитку інфраструктури технологічного комплексу ( 50 років)».
-Плюси цього проекту в тому, що будівництво заводу з переробки вугілля на синтетичне паливо планується здійснити біля десятої шахти. Є основні показники проекту: технологічна річна потужність промислового комплексу – це бензин – 760 тисяч тонн; створення додаткових робочих місць - 16,6 тисяч; збільшення надходжень до бюджетів усіх рівнів – 7 мільярдів гривень; заміна імпорту моторного палива на 23 відсотки і збільшення виробництва моторного палива на 1,6 мільйона тонн. І, якщо уряд не на словах , а на ділі, зуміє його реалізувати, то за три з половиною роки буде не лише добудована десята шахта, а й з’явиться новий завод, що забезпечить місто та всю округу новими робочими місцями, - наголосив міський голова. - Тож уже в січні відбудеться декілька ділових зустрічей зацікавлених сторін щодо реалізації інвестиційного проекту на Волині, - додав він.
А тим часом на деяких місцевих сайтах з’явилася інформація з посиланням на документ, нібито наданий журналістам лідером профспілки гірників шахти №9 Василем Гурою, про те, що ініціатор проекту - швейцарська компанія «Falco Swiss Sailling AG», яка збирається переробляти вугілля на моторне паливо, була ліквідована в червні минулого року.
Валентина Савчук, м. Нововолинськ

Розділ новин: 

Коментарі