Якщо не склалося взаємне кохання…

Одне з найкращих побажань молодій людині від рідних та друзів: взаємного кохання. І як це прекрасно, коли побажання здійснюються. Він кохає її, вона – його, батьки з обох боків задоволені вибором своїх сина і доньки. Та, на жаль, у дійсності все зазвичай так чудово буває на початку стосунків, та вже через деякий час у кожної пари з’являються певні життєві випробування, які сімдесят відсотків пар не проходять. Як дівчата кидають хлопців, так і хлопці можуть бути ініціаторами розриву. Здебільшого хлопці швидше справляються із сердечним болем, знаходять собі іншу дівчину і переключаються на нові стосунки. Хоча є й винятки, коли хлопець впродовж декількох років, навіть протягом життя не може прийняти ситуацію, що дівчина обрала іншого. Дівчатам забути, відпустити важче. До мене звертаються батьки із запитанням: «Яку нам зайняти позицію, чим можемо допомогти своїй дитині?»
Спробуємо розібратись у цьому питанні.
Реакції у батьків на таку ситуацію бувають дуже різними, і на це ще впливає вік молодої людини (чим вона молодша, тим вплив активніший): байдужість є однією з крайнощів; надмірне втручання аж до самовільного з’ясовування стосунків з колишнім хлопцем є другою крайністю; образа; обговорення та пересуди з іншими людьми ситуації, самого хлопця; злість, бажання помсти; надмірне опікування донькою, пошуки заміни, знайомство з іншими хлопцями; залучення третіх осіб (друзів, братів, сестер, знайомих) для вирішення питання; сварки батьків між собою та взаємні образи (якщо вони вже встигли познайомитись); поради, поради, поради. Цей список можна ще продовжувати, адже скільки людей – стільки й реакцій. Я вибрала основні, які розповідають на консультації.
Які ж із методів можуть бути ефективними та дати найкращий результат при лікуванні душевного болю доньки? Хочу насамперед декілька слів сказати про те, що нерозділене, зраджене кохання може залишити дуже глибокі рани на душевному рівні молодої людини, навіть невиліковні, якщо з цим нічого не робити. У багатьох випадках відчуття можуть бути схожими, як у ситуації, коли хтось дуже рідний помирає. Тобто дівчина ще деякий час перебуватиме у стані шоку, а пізніше може настати відчуття горя, і їй потрібен буде час, щоб впоратися з цим емоційним станом. Болить як їй, так і вам, адже наші діти для нас – найкращі. Одразу ж виникає декілька думок: «Як він посмів, він її недостойний». У такому стані мудрі рішення приймати дуже важко рідним, є такий вислів: «Нема пророка у своїй батьківщині». Навіть психолог не може бути терапевтом для своїх рідних. Найкращу допомогу може надати спеціаліст або інша мудра доросла людина, якій дівчина довіряє, зможе відкритися. Наприклад, хрещені, тітки, дядьки бувають хорошими помічниками, але за умови, що підтримують мудро: спочатку здебільшого треба просто бути і навіть нічого не говорити, іншими словами просто дихати в унісон, спілкуватися на приємні не дуже складні теми. Коли відчуваєте, що вона може відкритись, обійміть, дайте поплакати. Наступним етапом уже буде вислухати і не давати конкретних порад, сердечно розділити біль. І тільки тоді, коли дівчина запитує: «Що ж мені робити далі?» - піднімати самооцінку, але не принижувати його, якщо можливо – переключити на якісь цікаві справи, поїздки (тут вже можуть активну участь взяти батьки). Йому обов’язково потрібно пробачити, адже біль від незавершених попередніх відносин може накладатись і навіть зруйнувати наступні стосунки або ж не дати їм початись. Тому обов’язково допоможіть винести позитивні уроки з даної ситуації, перетворіть її на моменти сили, дайте можливість подивитись на ситуацію з іншого боку. Після цього можна розповісти про свій досвід, якщо такий був, або досвід рідних, коли розрив у процесі життя перетворився на найкраще благо. Даючи поради, додавайте: «Це моя думка, я вірю в тебе, ти – мудра дівчинка і вчиниш якнайкраще у цій ситуації». І остання порада: моліться за неї, самі пробачте йому, вірте у все найкраще, по можливості проконсультуйтеся самі та дайте можливість сходити до психолога доньці – і все буде добре. Життя продовжується, і навіть найтрагічніші на перший погляд ситуації пізніше можемо сприймати як найкращий варіант розвитку подій. Бережіть рідних, будьте уважні до них.
З повагою Наталія Рахель

Розділ новин: 

Коментарі