Так відповів голова ОДА Володимир Гунчик під час свого візиту минулого четверга на нововолинський довгобуд – шахту №10 на зауваження директора передпускової дирекції копальні Петра Солопа щодо того, що від Міністерства палива та енергетики зараз, мовляв, уже нічого не залежить, а справа – за Кабміном і Міністерством фінансів.
-Я вам скажу, що від профільного міністра залежить 99 відсотків успіху справи. Він повинен разом зі мною, представниками мерії та керівництвом шахт топтати дорогу в інстанції всіх рівнів для того, щоб продовжувалося фінансування будівництва і шахта запрацювала. Ми не повинні сидіти і чекати, поки нам все піднесуть на тарілочці, а чітко розуміти: за нами – люди, їхні сім’ї, нові робочі місця, - зауважив губернатор. – Є дуже багато питань, які з незрозумілих мені причин при реалізації проекту чомусь були упущені. Шахта повинна мати замкнутий цикл і видавати вугілля, яке надходить прямо в топку. Особливо це актуально тепер, коли на Донбасі із 70 копалень працює лише 13. І це розуміють в Києві. Підтвердженням є підписаний Президентом через два дні після прийняття Верховною Радою Закон «Про внесення змін в додаток №3 до Закону «Про державний бюджет України на 2014 рік», згідно з яким на завершення першої черги десятої шахти передбачено цьогоріч виділити 100млн.грн. Сьогодні ж шахти возять вугілля на збагачувальну фабрику у Львівській області, несуть додаткові витрати і залежать від того, прийме його ця фабрика чи ні та в якій кількості. Тому потрібно доопрацювати документи по комплексу, підготувати техніко-економічне обґрунтування стосовно витрат, які понесуть копальні при передислокації вугілля з однієї площадки на іншу. Тільки тоді можна буде піднімати питання про будівництво власної збагачувальної фабрики, відстоювати цей проект у міністерствах. Друге питання – це теплогенерація. Маючи тут таку потужну котельню, треба зробити так, щоб тепло працювало на тепло, тобто був замкнутий цикл.
Після огляду десятої шахти Володимир Гунчик у супроводі представників міської влади і керівників шахт поїхав на ДП «Волиньвугілля». Там під час розмови про роботу діючих шахт, які на сьогодні підвищили видобуток вугілля з 300 до 1200 тонн на добу, майбутнє скорочення гірників (понад 500 чоловік) та ін. від директорів копалень прозвучало прохання – посприяти отриманню додаткових інвестицій від держави, оскільки, мовляв, собівартість видобутку вугілля перевищує прибуток від реалізації. На це губернатор зауважив:
-Усе це слова. Перш ніж я маю піднімати це питання в Києві, ви повинні покласти мені на стіл розрахунок повної собівартості тонни вугілля з усіма виробничими, адміністративними та додатковими витратами як у розрізі кожної шахти, так і всього об’єднання в цілому, а також надати аналіз ринку його збуту на Волині. Що стосується скорочення гірників, то підходити до цього питання треба дуже делікатно, вивчивши життєві обставини кожного працівника, жодна людина не повинна бути ображена. Проконтролювати це мають профспілки і міська влада. Жодна з діючих шахт не повинна припиняти роботу, поки не розпочне видавати вугілля десята.
Валентина Савчук, м.Нововолинськ
Коментарі