«Якщо хтось тебе образив, запитай спочатку: «А хто ти такий?»

У небагатолюдному куточку парку Слов’янського, що у древньому Володимирі-Волинському, на лавочці сиділа дівчина і гірко плакала. Скориставшись самотністю, вона дала волю сльозам. Оксану палила невимовна образа, якої їй завдала найближча подруга Вероніка. Причиною суперечки, що переросла у справжню сварку, стало те, що Оксана дозволила собі сказати про симпатії до певної політичної сили. Вероніка, сім’я якої належала до опозиційного цій силі табору, накинулася на подругу, звинуватила її майже у всіх смертних гріхах і нарешті кинула в обличчя брудну грудку образливого принизливого слова.
Оксана не вміла виносити свій біль на люди. Так вчили її батьки. Коли дівчині було важко, шукала усамітнення. Але сьогодні, як ніколи, дуже хотілося, аби поруч був хтось дуже близький.
Раптом на стежині з’явилася літня жінка, яка, не поспішаючи, прямувала до центральної алеї парку. Оксана змахнула сльозу, а жінка, помітивши це чи бажаючи перепочити, сіла поруч.
-У Вас щось трапилося, дитинко моя? – запитала таким зворушливо-лагідним голосом, що дівчина не витримала і все розповіла цій незнайомій жінці.
Незнайомка уважно вислухала Оксану, а затим сказала:
-Так, це дуже гірко, коли люди виявляють непримиренність до чужих думок. Думку іншої людини потрібно поважати, бо думати так, як усі – позиція раба, а не вільної людини. Але не всі це розуміють. Людей розсудить лише час. Бог не дав права людям судити одне одного. А тому, коли хтось тебе образив, запитай спочатку: «А хто ти такий? Яке ти маєш право мене повчати, нав’язувати свою думку?» Чим він вищий від тебе, що дозволяє собі таку поведінку? Якщо він не враховує твого виховання, твого світогляду, твоїх переконань, значить не вартий твоєї дружби.
Додому Оксана поверталася в чудовому настрої. Образа відлетіла геть. І те, що вона втратила дружбу Вероніки, вже не турбувало дівчину. Поруч багато чудових людей, і серед них Оксана знайде справжню подругу.
Антоніна Булавіна, м. Володимир-Волинський

Розділ новин: 

Коментарі