Як знайти зниклих та полонених військових волинян

Списки зниклих безвісти і полонених військових оновлюються щодня. Кількість тих, кого розшукують, уже перевалила за сотню.
Інформаційне агентство Волинські Новини узагальнило інформацію про те, як віднайти своїх рідних і витягнути з полону.
На жаль, офіційна влада не надто поспішає з допомогою. А тим часом списки зниклих і полонених, не скорочуються.
Нагадаємо, на Волині волонтери організовують центр допомоги військовим 51 бригади, який і займатиметься пошуком зниклих безвісти. Такий центр планують влаштувати в Ковелі. Його головна мета - централізована допомога сім'ям наших бійців у пошуку зниклих безвісти, визволенню полонених, координаціі лікування та транспортування поранених, поверненню загиблих додому, підтримка сімей, стаціонарний CОLL-центр.
Адже, як пише волонтер Наталія Соколова, таку кількість імен самостійно опрацювати фізично неможливо. Так, за станом на 2 вересня родичі не знають про долю щонайменше 200 бійців 51-ої бригади. Понад 100 бійців – у полоні.
Якщо комусь відомо про долю бійців, які є в переліку, або є зв'язок з бійцем, волонтери просять телефонувати на номер +38(093)1404774 (Анатолій).
Крім того, в Україні діє Центр гуманітарної допомоги по звільненню полонених та заручників у зоні АТО під керівництвом Володимира Рубана.
Для того, аби інформацію можна було швидше узагальнити в центрі просять повідомляти інформацію у наступному форматі:
1.Повні ПІБ зниклого (полоненого)
2. Число-місяць-рік народження (хоча б рік)
3. Де проживає (село / місто і область достатньо)
4. Статус зниклого (полоненого) - військовий, цивільний, волонтер і т.д.
4.1 Якщо військовий - звання, посада, частина (досить номера бригади або назви добровольчого загону). Якщо мова - про добровольців або нацгвардійців - варто писати в особисті повідомлення або на е-мейл.
5. Дата, коли зник (потрапив у полон)
6. Де зник або потрапив в полон.
7. За яких обставин зник або потрапив в полон.
8. Чи були дзвінки «з того боку»
«ВАЖЛИВЕ ПОЯСНЕННЯ! Наш центр - це, по суті, не пошуковики. Ми не маємо можливості спеціалізовано займатися пошуком. Ми - переговорники. Ми приїжджаємо туди, де ми точно знаємо, що є полонені, хто вони і в якого польового командира. З урахуванням того, що в зоні АТО маса польових командирів один одному не підкоряються, ключове питання - це визначення місця, де тримають полоненого. Як тільки місце утримання полоненого визначено - ми розуміємо, з ким проводити переговори про звільнення. Ми складаємо загальний список зниклих і показуємо в кожному місці, де проводимо переговори. Але не факт, що той, хто зник, знаходиться саме в цьому місці.
Тому ключовим моментом є наступне: всіх найближчих родичів необхідно попередити, що можуть дзвонити «з того боку». Найголовніше в процесі розмови з'ясувати - чи живий полонений (просити дати йому трубку на кілька слів) і де він знаходиться конкретно (в якому місті і місці).
Також попереджаємо всіх родичів, що на вас будуть чинити психологічний тиск через полонених. І вимагати від вас - звернутися до журналістів, підняти шум, поширити заяви і т.д. Чим більше ви будете виконувати ці вимоги і чим більше звертатися в пресу - тим примарнішими стають надії на швидке визволення ваших друзів і родичів»
9. Щойно ви впізнаєте про зникнення, родичі повинні подати заяву в СБУ (саме в СБУ!) Про зникнення людини. Після цього передати номер і дату вхідної заяви в СБУ.
10. Контактні телефони родичів.
Пошта, на яку можна надіслати такі листи: [email protected]. Контактні телефони: (063) 888-40-40, (095) 628-00-08, (097) 070-70-14.
В Центрі пояснюють – якщо відповідь на лист не надходить, то це не означає, що інформацію не отримали, не виключено, що розшукувані вже є у списках. Однак всім відповісти- немає часу. Окрім того, волонтери просять надавати всю інформацію, якнайповніше повідомляти про зниклих.
Крім того, при Міністерстві оборони діє «гаряча лінія» для учасників АТО, їх сімей та волонтерів, відкрита для надання допомоги військовим, представникам силових структур та членам їх родин. Номер телефону (044) 206-48-08.
Call-центр забезпечує обмін інформацією між волонтерськими групами, Міністерствами та відомствами, а також оперативне реагування на різноманітні запити. На лінії приймаються звернення з питань:
- тилового забезпечення військових та їх підрозділів;
- надання психологічної допомоги військовим та членам їх родин;
- надання юридичної допомоги військовим та членам їх сімей;
- вирішення різноманітних кризових ситуацій.
Джерело: Волинські новини.

Розділ новин: 

Коментарі