Як заощадити на харчуванні?

Міла Сергєєва, м.Володимир-Волинський
Це питання постає перед багатьма господинями. І хоча кажуть, що на їжі краще не економити, але високі ціни на продукти і низькі доходи так чи інакше змушують замислитися над цим. Аби легше було пережити складні часи, варто зрозуміти, що іноді економія на продуктах не лише заощадить сімейний бюджет, а й посприяє здоров’ю родини в цілому. Дорога їжа ще не означає, що вона корисна.
Ціни кусаються…
Минули новорічно-різдвяні свята, і ціни на продукти, які досягли немислимих висот, мали б стати хоч трошки скромнішими. Однак ми переконалися, що цього не сталося, завітавши на госпрозрахунковий ринок міста – чи не найпопулярніше місце, де роблять закупки як місцеві мешканці, так і жителі району. Станом на 22 січня результати моніторингу цін на основні продукти харчування виглядали наступним чином:
Свіжа риба: щука – 42грн./кг, товстолобик і карась – 24грн./кг, короп – 36грн./кг, живець – 20грн./кг.
Овочі: яблука – 9-12грн./кг, зелена цибуля – 5грн./ пучок (100г), ріпчаста цибуля – 4-5грн./кг, пекінська капуста – 9-12грн./кг, білокачанна капуста – 5грн./кг, квашена капуста – 5грн./0,5л, свіжі огірки і помідори – 42-45грн./кг, болгарський перець – 55-58грн./кг, морква і буряк – 3-4грн./кг, картопля – 3грн./кг, часник – 2грн./головка, хрін – 4-5грн./пучок, ріпа – 8-10грн./кг, корінь петрушки – 5грн./кг, квасоля – 4грн./склянка.
Яйця – 12-17грн./десяток (домашні – 20-25грн./десяток).
Молочні продукти: молоко – 8грн/л., сепараторний сир – 8грн./склянка, сметана гладишкова – 12-15грн./0,5л, сметана сепараторна – 24-25грн./0,5л.
Мед (будь-який) – 60грн./кг.
М’ясо і птиця: курка домашня – 50грн./кг, курка домашня (бройлер) – 30-35грн/кг, свинина (рубанка) – 55-60грн./кг, м’якоть (шия) та шинка – 70грн./кг., кості – 10-20грн./кг, свиняча ніжка – 25грн./кг, сало свіже – 20-45грн./кг, сало солоне – 40грн./кг.
Крупи (вагові): пшенична – 5,5грн./кг, кукурудзяна, ячмінна, перлова – 5грн./кг, вівсяна – 10грн./кг, гречана – 18-20грн./кг, пшоно – 10-13грн./кг, рис – 18грн./кг.
Борошно (вагове) – 5,5-6,5грн./кг.
Макаронні вироби (вагові) – від 8грн./кг.
Олія – 19-26грн./л.
Цукор – 10грн./кг.
Отже, купуючи набір продуктів на борщик чи на вітамінний салатик, доведеться суттєво розкошелитись. Ціни на продукти у магазинах не дуже відрізняються від ринкових.
12 порад, щоб не купити зайвого
1.Складіть приблизний список продуктів, які ви зазвичай купуєте. Подивіться, чи все там потрібне і корисне. Якщо у вашому списку є чіпси, газовані води, хлібобулочні вироби у великих кількостях, копченості, солодощі і т.д., то варто відмовитися від них. Вся ця їжа коштує немало, але не має поживної цінності та завдає шкоди організму.
2.Робіть покупки раз на тиждень. Строго дотримуйтеся списку потрібних продуктів. У великих магазинах товари розташовані так, що можна купити багато непотрібного. Якщо ви не володієте залізною волею і набираєте зайвого, то краще ходити в невеликі магазини, де вибір обмежений.
3.Якщо ви надаєте перевагу супермаркетам, то звертайте увагу на продукти, які лежать на нижніх полицях. Зверху зазвичай виставляють дорожчий товар або товар, який потрібно швидше збути. Також не варто вестися на упаковку продукту, бо більше заплатите за зовнішній вигляд, а не за якість.
4.Не ходіть у магазин голодними, бо інстинктивно наберете більше продуктів, ніж треба.
5.Використовуйте картки магазинів. При великій закупівлі знижка за ними відчутна.
6.Щоб ще зменшити витрати на харчування, з деяких продуктів можна приготувати декілька страв. Наприклад, ви купили м’ясо на кісточці. То з кісточки можна зварити бульйон для супу, частину м’яса пустити на фарш, а з частини зробити гуляш або потушкувати його з картоплею чи іншими овочами. Так витрати на харчування зменшаться.
7.Не купуйте напівфабрикатів, а готуйте самі – так значно дешевше.
8.Не переплачуйте, купуючи продукти «престижних марок».
9.Беріть з собою їжу на роботу, виключіть зі свого раціону фастфуд.
10.У приготуванні простих страв експериментуйте, згадайте забуті рецепти.
11.Відмовляйтеся від висококалорійної їжі. Купуйте 15%-ну сметану, а якщо молоко – то знежирене. Менше споживайте вершкове масло, в салатах використовуйте олію, а не майонез.
12.Не купуйте алкогольні напої, продукти низької якості, прострочені, зіпсовані. Шкода від них набагато більша, ніж отримання сумнівної вигоди.

Розділ новин: 

Коментарі