Як висаджувати капусту

Висадка розсади ранньої капусти у відкритий ґрунт здійснюється тоді, коли у сіянців розвинеться по 5-7 листочків, а у висоту розсада витягнеться до 12-20 см. Розсада середньостиглої та пізньої капусти повинна мати 4-6 листочків при висоті сіянців 15-20см. Зазвичай розсада ранніх сортів досягає таких результатів до початку травня, пізні сорти – із середини до кінця травня, а середньостиглі сорти – з кінця травня по середину червня.
Перед тим, як саджати капусту, необхідно приготувати для неї ділянку. Вона повинна освітлюватися сонцем з ранку до вечора. Не бажано саджати капусту там, де не так давно вирощувалися інші капустяні культури – турнепс, редиска, редька, ріпа, гірчиця, бруква або капуста. Щоб можна було використовувати під капусту ділянку, на якій росли ці культури, повинно пройти не менше трьох років.
Ґрунт на ділянці під капусту слід готувати заздалегідь, із перших днів осені, що передує посадці.
Зробіть у ґрунті ямки трохи більші, ніж коренева система сіянців із земляною грудкою або торфо-перегнійним горщечком. Покладіть у кожну ямку по жмені піску і торфу, по дві жмені перегною і по 50г деревного попелу, додайте по половині чайної ложки нітрофоски, ретельно перемішайте добавки і рясно полийте. Земляну грудку з кореневою системою саджанця опускають просто в цю рідину, присипають вологою землею, злегка притискають її і додають зверху суху землю. Занадто витягнуті сіянці саджають так, щоб перша пара листя перебувала врівень із поверхнею ділянки.

Розділ новин: 

Коментарі