Як виростити розсаду ранньої капусти

Багато овочевих культур вирощують через розсаду для того, щоб прискорити початок плодоношення і таким чином подовжити період росту рослин, а тому підвищити врожайність.
Для отримання раннього і якісного врожаю вирощування розсади ранньої капусти треба починати за 55-65 днів до висадження її у відкритий ґрунт. Шкода тільки, що на підвіконні не можна вирощувати розсаду ранньої капусти, тому що вона особливо має потребу в доброму освітленні у розсадницький період. При нестачі світла рослини сильно витягуються. Висока температура і вологість ґрунту, особливо при недостатньому освітленні, погіршують якість розсади. Вона виходить витягнутою, зніженою і при різкому зниженні або підвищенні температури, після висадження у відкритий ґрунт, погано приживається.
У присадибному господарстві розсаду ранньої капусти можна виростити в парниках. Можна також спорудити невелику теплицю з подвійним плівковим укриттям, але з підігрівом.
Для росту і розвитку капусти потрібна помірна температура, підвищене азотне живлення, освітлення, а також достатня вологість ґрунту. Насіння білокачанної капусти проростає при температурі 2-3 градуси. При температурі 11 градусів сходи з’являються на десятий-дванадцятий день, а при температурі 18-20 градусів – вже на третій-четвертий день.
Усі сорти білокачанної, а особливо цвітної капусти вимогливі до живлення. Ріст рослин знаходиться у залежності від кількості внесеного азоту та його співвідношенні з калієм і фосфором.
Високоякісну розсаду ранньої білокачанної і цвітної капусти вирощують у два етапи. Спочатку густо висівають насіння в ящики, а потім сіянці розсаджують у горщики 5х5 сантиметрів, а для отримання раннього врожаю – 7х7 сантиметрів. Насіння перед посівом обов’язково калібрують. Для посіву беруть більше насіння – 1,5мм.
Після посіву ящики вкривають прозорою плівкою. Під плівкою створюються кращі умови мікроклімату для проростання насіння. При появі перших сходів плівку знімають. Зниження температури після появи сходів на 4-7 діб запобігає витягуванню сіянців.
Якщо вирощування розсади ранньої капусти проводиться з пікіруванням, то сіянці розсаджують 7-8-денні. Затримка значно погіршує якість розсади і призводить до зниження врожаю.

Розділ новин: 

Коментарі