ЯК ВОЛИНЯНАМ ВІДКЛЮЧАТИМУТЬ СВІТЛО

Якщо електромережі будуть перевантажені, а електрики не вистачатиме – відключення відбуватиметься автоматично. В обласному центрі графіків відключення поки що не розробили.
Про це стало відомо під час прямого ефіру ВОДТРК вчора, 4 вересня, у передачі «Волинь: перезавантаження».
Нагадаємо, енергетики повідомляють про те, що в час пік українцям можуть вимикати світло у зв’язку з виникненням дефіциту потужностей в об'єднаній енергосистемі України. Особливо перевантаження мереж відбувається у так званий «час пік» орієнтовно о 9:00-11:00 і о 20:00-22:00. Тому волинян просять у цю пору не вмикати потужні електроприлади: праски, пральні машини, бойлери. Інакше вимкнень не уникнути.
Яким чином на Волині відбуватиметься відключення електроенергії, пояснив перший заступник голови ОДА Сергій Кудрявцев. З його слів, план відключення для підприємств вже розроблений, але, це може понести виробничі втрати, простої, тож працівники можуть недоотримати зарплати.
«Як на мене, то це не дуже правильно. Я б краще 2 години побув удома без світла, але щоб в мене не була менша зарплата, а моя родина була нагодована», - каже він.
Якщо ж волиняни споживатимуть електроенергії більше, ніж буде вироблено – відключення світла в їхніх домівках відбуватиметься автоматично, пояснив він.
«Електромережі обладнані автоматичними системами захисту. Якщо в певному районі буде перевантаження – вона спрацьовуватиме», - каже чиновник.
Якщо у відключених районах будуть розташовані медзаклади, то непоправного не станеться, переконує посадовець. З його слів, усі лікарні області мають перший ступінь захисту, тобто обладнані трьома лініями постачання електроенергії: якщо одна буде вимкнена, то постачатиме інша лінія. Крім того, на випадок аварії, переконує, в медзакладах є генератори.
Що ж до магазинів, де є холодильники, то 2-годинне відключення їм не зашкодить.
«В холодильниках за годину температура підвищується десь на градус, тож за 2 години нічого катастрофічного не станеться», - вважає Сергій Кудрявцев.
У обласному центрі також поки що не можуть сказати як і коли відключатимуть світло, каже заступник Луцького міського голови Тарас Яковлев.
«Чіткого графіку відключення електроенергії по Луцьку немає. Але, як буде така потреба – його оперативно розроблять і доведуть до відома населення», - пообіцяв чиновник.
Джерело: Волинські новини.

Розділ новин: 

Коментарі