Як волонтери зігрівають душі волинських бійців

В умовах неоголошеної російсько-української війни більшість із нас захоплюється патріотичним та героїчним подвигом наших захисників, які ціною свого життя виборюють щасливе майбутнє рідної Батьківщини. Проте після травматичних переживань, таких, як полон чи участь у бойових діях з обстрілами й чисельними жертвами, часто нашим бійцям зовсім не потрібні лаври та слава. Найбільше за все вони хочуть повернутися до повноцінного життя, щоб оточуючі прийняли не стільки героя, скільки людину.
Адаптуватися в суспільстві, підлікувати нерви й навчитися моделювати свою поведінку під час різноманітних життєвих обставин допомагають волинські волонтери Ковельського центру допомоги у рамках проекту «Зігрій душу». Психологічну та фізичну реабілітацію воїнів АТО, що пройшли жахи війни і полону, проводили на базі відпочинку «Фенікс» в урочищі Гряда (озеро Світязь) із 25 по 31 січня 2015 року. Спеціальні тренінги на сьогодні уже пройшли понад 90 бійців, серед яких «айдарівці», добровольці тербатальйону «Волинь» та мобілізовані тепер уже колишньої 51-ої окремої механізованої бригади.
-Ми віримо в те, що мир так чи інакше настане і до рідних домівок скоро повернуться наші волинські захисники, яким потрібно буде пристосовуватися до цивільного життя. Вилікувати посттравматичні стресові розлади, навчити бійців правильно реагувати на прохання про допомогу, подяку чи інші моменти в житті повинні справжні спеціалісти. Саме такими є наші волонтери, серед яких у процесі надання реабілітаційної допомоги задіяні й рефлексотерапевт, й евритміст, і психолог, і навіть представник творчої професії – художник. На думку багатьох провідних фахівців, саме арт-терапія здатна не лише розслабити людину внутрішньо, притупити біль від пережитого, а й розкрити її приховані таланти. Кожного дня у місті я зустрічаю хлопців, які відчули на собі всі жахіття цієї жорстокої війни. Після пережитого більшість із них не мають бажання ні спілкуватися, ні повертатися до колишнього життя. Молоді хлопці просто стають відчуженими та відірваними від цього світу. Проте відвідавши таких, як вони, у реабілітаційному центрі, я побачила зовсім інших людей: з яскравим вогником в очах, які знають, чого хочуть від життя. І це – головне, від цього тішиться душа! Сприяти одужанню своїх захисників – наш святий обов’язок, що не потребує ні подяки, ні грошей. Якби не ці хлопці, російський окупант вже давно прийшов би до наших домівок, - зі сльозами на очах розповідає власниця приватної садиби «Фенікс» Віра Чайковська.
Віра Анатоліївна фактично безкоштовно розмістила під своїм дахом майже два десятки людей, бо для неї вони – найкращий приклад щирого патріотизму.
Тренінги на Світязі тривають тиждень. Увесь цей час хлопців не лише лікують, а й дбають про їхній побут і затишок.
Аліна Джарига,м.Володимир-Волинський

Розділ новин: 

Коментарі