Як відрізнити волонтера від псевдоволонтера на вулицях Володимира?

Люди в яскравих жилетках на вулицях із скриньками для пожертв та наклеєними на них аркушами з проханням про збір допомоги для тяжкохворих зустрічаються в багатьох містах, і Володимир-Волинський не є винятком. Часто ми помічаємо таких волонтерів то біля «Салюту», то біля «Вопаку» чи супермаркета «Наш край». Хлопці й дівчата закликають перехожих долучитися до збору коштів на лікування. Дехто жертвує кілька гривень, є й такі, хто переконаний, що це аферисти. Як розпізнати волонтера від псевдоволонтера?
Що потрібно знати про волонтера? 1.Чи має відповідні документи (посвідчення, реєстрацію благодійного фонду, витяги з медичної карти людини, якій збирають кошти). 2.Волонтером якого фонду є. Тут можна уточнити, коли і за яких обставин став співпрацювати, чи знає процедуру передачі коштів на потреби, як довго працює, скільком людям допомогли? 3.Чи має волонтер контакти людей, для яких здійснюється збір допомоги. 4.Де знаходиться хвора дитина. 5.Де планують дитину лікувати, яка сума потрібна. Де наразі перебуває підопічний. Також можна попросити показати банківські реквізити. 6.Чи зверталися рідні у засоби масової інформації про збір коштів, або чи є у соціальних мережах група або сторінка, де можна детально ознайомитися з інформацією.
Поставивши такі прості запитання, можна пересвідчитися, що перед вами не шахраї.
Отож ми вирушили до одного з волонтерів, який, за словами працівників супермаркета «Наш край», збирає допомогу зранку і до пізнього вечора. Чоловік досить легко пішов на контакт. Дістав червону папку та продемонстрував документи. Розповів, що загалом є п’ять волонтерів, які почергово збирають кошти, а також про саме лікування, яке необхідне для дитини, і про його вартість. Єдиний момент, який викликав сумнів у журналістів щодо надійності волонтера, це коли чоловік заборонив сфотографувати його посвідчення волонтера. Саме в цей час виникла підозра, що можливі шахраї, прочитавши інформацію у ЗМІ, склали історію, а документи отримали, роздрукувавши фото із сайтів. Це також можна перевірити. Саме так ми і зробили: сконтактували з жінкою, для чиєї дитини збирають кошти ці волонтери. Мати підтвердила, що вже оббила пороги всіх відомих їй фондів, але кошти для лікування ще потрібні. В якийсь момент помітила цих волонтерів на вулиці та звернулася до них по допомогу. За деякий час з нею зв’язалися і домовилися про збір коштів. Тепер від них раз на 10 днів отримує грошові перекази від 500 до 1500 гривень. Наскільки чесно такі волонтери переказують гроші, не нам судити. Однак варто бути обережними і не полінуватися витратити кілька хвилин, щоб переглянути документи, довідки. Якщо ж не довіряєте збору коштів у скриньки, можна у волонтерів узяти контакти і банківські реквізити людини, якій збирають кошти.
Додамо, що муніципальна варта Володимира-Волинського вже оголошувала боротьбу із псевдоволонтерами в місті, а їхній очільник Андрій Книш обіцяв постійно тримати це питання на контролі.

Розділ новин: 

Коментарі