Як вберегти рослини від холоду і шкідників

З наближенням зимових холодів плодовий сад потребує захисту. Восени, після збирання врожаю, саме час зайнятися підготовкою до зими плодових дерев і чагарників.
Для гарантії плодоношення малини пригніть наприкінці жовтня її стебла до землі. Це не стосується сортів, пагони яких на зиму треба зрізати.
Із настанням стійких легких морозів у листопаді при відсутності снігу закрийте кущики суниці тонким шаром сухого торфу або ялиновим гіллям. Якщо молоді рослинки тільки висадили на грядку, то вкрити їх потрібно обов’язково, навіть якщо випав сніг.
Коли ж саджанці посаджені восени, то пристовбурні кола підгорніть землею і накрийте перегноєм, торфом або тирсою, а пізніше закидайте снігом.
Для підготовки до зими плодових дерев і кущів у продажу є багато засобів. Вкривати рослини можна лутрасилом, але ще краще кокосовими матами та дисками. Цей матеріал добре тримає тепло, та й термін його служби близько 10 років. Тому якщо у вас в саду ростуть рідкісні та дорогі рослини, варто на нього витратитися.
Великої шкоди садам завдають миші та полівки. Взимку вони легко пересуваються просто під снігом і обгризають кору штамбів на висоті до 50см. Для захисту від дрібних гризунів обв’яжіть штамби гілками ялини або ялівцю хвоєю вниз. Можна пристосувати й інші засоби — пластикові сітки з дрібним вічком, стрічки з нетканого матеріалу тощо. У будь-якому випадку укриття внизу присипте землею. І обов’язково приберіть з ділянки все, що може стати «зимовою квартирою» для гризунів: купи соломи, гілок і листя.
Підготовка до зими плодових дерев і чагарників передбачає також дотримання деяких правил агротехніки. Не дозволяється восени вносити у грунт азотні добрива. Та й органікою не зловживайте. Майте на увазі, що у плодоносних після рясного врожаю зимостійкість знижується.
При посушливій другій половині літа і початку осені не забудьте про передзимовий полив дерев і чагарників. Інакше їм загрожує підмерзання навіть під час м’якої зими.
Пам’ятайте також, що сильна обрізка приводить до зниження морозостійкості кори стовбура плодового дерева і його скелетних гілок.

Розділ новин: 

Коментарі