Як уберегти хризантеми взимку

Цвітіння хризантем закінчується глибокою осінню, і перед садівником відразу виникає питання: як зберігати хризантеми взимку, щоб не допустити загибелі рослини та щоб наступного року вона продовжувала радувати своїми яскравими квітами?
Незадовго до настання перших заморозків хризантеми варто підрізати, залишаючи невеликий відросток, довжиною не більше 10-12 см. Далі хризантеми можна зберігати протягом зими на ділянці або викопати їх і перенести у приміщення.

Зберігання хризантем на ділянці
Якщо ви залишаєте кущ зимувати на його постійному місці, підсапайте його і засипте землею або торфом. При настанні холодів укрийте кущ тирсою, але не листям і не плівкою.
Деякі садівники викопують невелику яму, приблизно метр, і поміщають туди грудку землі з корінням. Зверху засипають усе землею і тирсою. Навесні розкопують яму й пересаджують хризантему на колишнє місце.

Зберігання хризантем у приміщенні
Оптимальна температура для зберігання кореневищ хризантем у приміщенні – від нуля до 5-7 градусів, тоді вони не перемерзають і не йдуть у ріст. Найкраще місце для цього – льох, підвал. Викопані корені хризантем можна укласти в ящики з піском, торфом, засипати їх та зберігати у підвалі.
Обмірковуючи, як зберегти вашу улюблену хризантему взимку, враховуйте всі фактори: зимову температуру у вашій місцевості, стійкість сорту до холодів. Якщо сумніваєтеся, чи зможе ваш кущ пережити морози, сміливо викопуйте його та зберігайте у приміщенні – і яскрава «сонячна квітка» порадує вас ще не одну осінь.

Розділ новин: 

Коментарі