Як у Польщі обслуговують дороги

30 січня перший заступник володимир-волинського міського голови Ярослав Матвійчук, керівники профільних управлінь та відділів виконавчого комітету переймали досвід утримання та ремонту доріг у зимовий і літній період на території Польщі. Делегація відвідала дорожню організацію м. Грубешов. Її керівник Маріош Біронд поділився досвідом та показав, як на практиці вживаються заходи з благоустрою. На обслуговуванні організації знаходиться 24км доріг із твердим покриттям та 56км – ґрунтових, орієнтовна вартість їхнього утримання становить 1600000 злотих на рік. В організації працюють 26 штатних працівників, 20 з яких – робітники. В зимовий період очищення доріг відбувається у класичний спосіб спеціальною технікою та посипається сумішшю піску і солі (20:80), біля приватних будинків прилегла територія прибирається власниками будівель, що регулюється і прописано законодавством.
Також делегація відвідала дорожню організацію Грубешовського повіту, що обслуговує дороги протяжністю близько 600км. Тут зайнято 26 постійних працівників, а у сезон залучаються додатково близько 20 осіб. Організація забезпечена якісною технікою, яка обладнана GPS-навігацією, її рух і робота висвітлюються на моніторі комп’ютера, за яким сидить оператор та регулює рух техніки. У зимовий період дороги так само посипаються сумішшю солі та піску, а пішохідні переходи та велодоріжки – спеціальною сумішшю хлору та магнезії. Ця суміш є доволі дорогою, але не такою шкідливою, саме тому її застосовують економно, тільки на дорогому покритті.
Представники делегації домовилися про постійну співпрацю з дорожніми організаціями, а також про перспективу направлення працівників на практичне навчання під час безпосереднього виконання робіт.
Підготувала Міла Сергєєва

Розділ новин: 

Коментарі