Як організовується харчування в дошкільних дитячих установах

Відкриття дитячих садочків стала справжнім порятунком для батьків, які працюють. Однак сучасність диктує свої правила і батьки, проводжаючи дітей у дошкільні заклади, цікавляться не лише їхнім розвитком, умовами перебування, а й харчуванням. Чи отримує дитина достатньо вітамінів та інших поживних речовин, необхідних для її здоров’я? Чи смакує їй страва, яку пропонують у садочку? І непорозуміння між працівниками дошкільних закладів і батьками найчастіше виникають саме через харчування.
Читачів нашої газети цікавить організація харчування в садочках. Щоб об’єктивно відповісти на це запитання, кореспондент відвідала дошкільні установи міста. Вичерпну відповідь дала завідуюча ДНЗ №8 «Вишиванка» Зоряна Гузь.
- Організація і контроль харчування покладені на очільника дитячого закладу. Він керується інструкцією про організацію харчування дітей дошкільного віку, затвердженою спільним наказом Міністерства освіти та науки і Міністерства охорони здоров’я №298/227 від 17.04. 2006 року. У ній передбачено всі норми страв залежно від віку дитини. Двічі на рік разом із санепідемстанцією складається перспективне меню. Окремо розробляється літнє оздоровче меню, в якому передбачається підвищений питний режим, вітаміни, соки, фрукти. В цей сезон заклад не закуповує кисломолочні продукти, ковбаси, сардельки. Щоденне меню складається з участю керівника закладу, старшої медичної сестри, комірника і шеф-кухаря. При цьому враховуються як фізіологічні та вікові особливості дітей, так і наявність необхідних продуктів. Щоранку меню вивішується у гардеробі й батьки можуть ознайомитися з ним. Також батьки мають право скуштувати страву. А взагалі знімання проби, зважування продуктів, слідкування за станом здоров’я працівників харчового блоку покладено на старшу медичну сестру. Сторонні люди можуть зайти в харчоблок лише з дозволу керівника закладу і при наявності медичної книжки, - розповідає Зоряна Гузь.
– Закупівлю продуктів, а також складання перспективного меню всі дошкільні заклади міста здійснюють разом. З цього приводу систематично проводяться спільні наради. У кожному закладі діє своя централізована бухгалтерія. Слід зауважити, що не у всіх родинах дотримуються культури якісної їжі. Часто, прямуючи до дитячого садочка, батьки купують дітям неякісні ласощі, які призводять до проблем із травленням, а потім звинувачують у цьому заклад. Ми відповідаємо за якість харчування. В дитячій установі заборонені продукти, що містять консерванти, стабілізатори, а також ті, які втратили термін придатності, вироби з кремом, приправи, оцет, перець, велика кількість цукру. Ми замінюємо цукор штучним медом і повидлом. М’ясні та рибні вироби після смаження згідно з вимогами піддаються додатковій 15-хвилинній обробці. Санстанція нас турбує лише у виняткових випадках, тому що відповідно до мораторію на перевірки ця установа позбавлена такого права.
- Я вважаю, що діти у міських закладах харчуються дуже добре, бо в домашніх умовах на приготування вишуканих страв потрібен час. Деякі батьки приємно дивуються, що на обід діти мають перші та другі страви, бо вдома зазвичай обходяться однією, - доповнює свою колегу завідуюча ДНЗ №2 «Казка» Лариса Селещук. – Потрібно взяти до уваги, що батьки платять лише 9 гривень на день за харчування замість 13.50. Решту витрат взяла на себе міська рада.
З дозволу завідуючої ДНЗ «Казка» відвідую І групу. Це найменші діти, 2-річного віку, але порцією страв, якими вони смакують, повністю б наситилася і доросла людина.
Щодо системи харчування у сільських дошкільних закладах, то у них діють ті ж самі правила, але фінансування здійснюють сільські ради. Вони при узгодженні меню виходять із власних коштів і шукають власного постачальника. Якщо у дитячому закладі відсутня медсестра, її обов’язки виконує завідувач. Отож, у батьків для хвилювання немає підстав.
Антоніна Булавіна, м.Володимир-Волинський

Розділ новин: 

Коментарі