Як нараховується споживачам сума оплати за централізоване опалення

Володимир-Волинське підприємство теплових мереж «Володимир-Волинське теплокомуненерго» доводить до відома споживачів, що нарахування плати за послуги з централізованого опалення населенню проводиться згідно з «Правилами надання послуг з централізованого опалення, постачання холодної та гарячої води і водовідведення», затвердженими постановою Кабміну від 21.07.2005р. №630 із змінами (далі – Правила).
9 грудня 2016р. набрала чинності постанова Кабінету Міністрів України №865 «Про особливості нарахування плати за надану послугу з централізованого опалення населенню у разі відсутності у квартирі (будинку садибного типу) та на вводах у багатоквартирний будинок засобів обліку теплової енергії в опалювальний сезон 2016/17 року» (далі – Постанова). Згідно з п.1 Постанови, нарахування плати за послуги з централізованого опалення здійснюється на підставі середньозважених для відповідного населеного пункту показників споживання теплової енергії поточного розрахункового періоду, виставлених споживачам згідно з показниками будинкових засобів обліку теплової енергії за умови оснащеності житлового фонду засобами обліку теплової енергії не менше 50%. Вимоги п.2 Постанови наступні: у населених пунктах з рівнем оснащеності житлового фонду приладами обліку менше 50% у разі відсутності на вводах у багатоквартирний будинок засобів обліку теплової енергії нарахування плати за послуги з централізованого опалення здійснюється згідно з Правилами надання послуг з централізованого опалення, постачання холодної та гарячої води і водовідведення, затвердженими постановою Кабміну України від 21.07.2005р. №630 із змінами.
ПТМ надає послуги з централізованого опалення споживачам 137 будинків, з них – 136 є багатоквартирними. Станом на 09.02.2017 року 39 будинків оснащено тепловими лічильниками, що становить 28,5% житлового фонду, тому плата за послугу з централізованого опалення справляється відповідно до п.2 Постанови, тобто з розрахунку затвердженого тарифу за 1кв.м опалюваної площі квартири. У разі встановлення будинкових засобів обліку теплової енергії споживач оплачує послуги згідно з їхніми показаннями пропорційно опалюваній площі квартири.
У разі відсутності у квартирі та на вводах у багатоквартирний будинок засобів обліку теплової енергії, плата за централізоване опалення справляється з розрахунку за 1 кв. метр опалюваної площі квартири та з урахуванням фактичної температури зовнішнього повітря і фактичної кількості днів надання цієї послуги в місяці, який є розрахунковим. Розмір щомісячної плати в такому випадку визначається підприємством за формулами, наведеними в п.40 – 43 Правил та довідки Волинського центру з гідрометеорології щодо температури зовнішнього повітря в кожній з діб розрахункового періоду для визначення середньої фактичної температури зовнішнього повітря в місяці, який є розрахунковим.
Розрахунок плати за 1кв.м опалюваної площі за жовтень-грудень 2016р. та січень 2017р.
П = ТО * Кі * (nфi /niІ) – формула розрахунку плати за 1кв.м опалюваної площі послуги з централізованого опалення з урахуванням фактичної температури зовнішнього повітря і фактичної кількості діб надання централізованого опалення в місяці, який є розрахунковим.
Формули розрахунку коефіцієнтів:
ТО * Кі * (nфi /niІ);
Кі = qфакт і /qн і;
qн і = q * ni /N;
qфакт і = qн і * (tвн – tср о ф і) * nфi /(ni * (tвн – tср о і)
У разі наявності субсидії споживачі сплачують обов’язкову частку в межах соціальних норм, на які призначено субсидію.
Підприємство щомісячно подає інформацію управлінню соцзахисту населення про розмір плати за 1кв.м опалюваної площі та про проведені перерахунки розміру плати за централізоване опалення в разі ненадання її або надання не в повному обсязі, зниження якості для здійснення перерахунку розміру призначених субсидій за підсумками опалювального періоду.
Тетяна Миселюк, начальник відділу збуту ПТМ «Володимир-Волинськтеплокомуненерго»

Розділ новин: 

Коментарі