Як «люблять» місто за бюджетні кошти

Нещодавно, як додаток до всеукраїнської газети «День», у Києві вийшов перший випуск туристичного журналу «Маршрут №1», виданий за кошти громади нашого міста (є відповідне розпорядження міського голови про виділення на цей проект близько 35000грн., затверджене сесією міськради).
Журнал, що, безперечно, створювався командою професіоналів столичної і волинської журналістики, краєзнавчої та видавничої справи, наполовину присвячений 1030-ій річниці заснування Володимира-Волинського, ще наполовину – культурному та кулінарному життю Луцька й рекламі туристичних товарів та послуг. Однак активно читаюча громадськість міста неоднозначно оцінила дане друковане видання, висловивши свої думки в соціальних мережах. Як голова профільної депутатської комісії з питань освіти, культури, молоді та спорту, туризму, міжнародного співробітництва і комунікацій та кінематографіст за фахом, звертаю увагу влади та громади міста на грубу помилку, зроблену Володимиром Стемковським у статті «Погляд крізь століття». Стаття складається всього з одного текстового абзацу та кількох старих світлин.
Володимир Стемковський, попри багаторічний краєзнавчий досвід і незмінне перебування на посаді директора історичного музею ім. О.Дверницького, стверджує, що наче у Володимирі-Волинському, в нині вже не діючій школі на вулиці Драгоманова, навчався всесвітньовідомий польський кінорежисер Анджей Вайда. Насправді Вайда народився і навчався у Сувалках.
Анджей Вайда є батьком-засновником «польської школи кіно», володарем американської кінопремії «Оскар», при житті був нагороджений Президентом України Віктором Ющенком орденом князя Ярослава Мудрого V ступеня за визначний особистий внесок у розвиток українсько-польського культурного співробітництва, проте у Володимирі-Волинському кіномитець ніколи не бував. У нашому місті народився інший знаменитий польський режисер – Єжи Антчак, який написав автобіографічну книгу «Ночі і дні мого життя», де згадує своє раннє дитинство у Володимирі-Волинському як найщасливіший період. Єжи Антчак у поважному віці досі викладає студентам мистецтво кіно, є професором факультету кінематографії і телебачення Каліфорнійського університету в Лос-Анджелесі.
Варто зазначити, що біографії обох знаменитих польських кінорежисерів широко відомі як кіномитцям, так і освіченим громадянам України та Польщі, які по-справжньому люблять і знають кіно.
Як бачимо, директор історичного музею Володимир Стемковський непрофесійно, формально поставився до надання інформації для редакції столичного журналу «Маршрут №1», чим знизив інформаційно-пізнавальний рівень якості як самого видання, так і викликав певне непорозуміння в українсько-польському культурному діалозі.
Враховуючи вищевикладене, публічно звертаюсь до міського голови Петра Саганюка з вимогою оголосити догану посадовим особам, які допустили помилку. Одночасно як журналіст за першим фахом інформую громаду і про достойне інформаційне представлення на сторінках журналу «Маршрут №1» історії нашого міста співавтором однієї зі статей Володимиром Музиченком. Пан Музиченко поважно працює над краєзнавчою тематикою з власної ініціативи, а не за бюджетні кошти.
Світлана Федонюк, депутат Володимир-Волинської міської ради

Розділ новин: 

Коментарі