Як діятиме програма «Доступні ліки» у Володимирі-Волинському

Про це кореспонденту «Міста вечірнього» розповіла головний лікар Центру первинної медико-санітарної допомоги Володимир-Волинського ТМО Катерина Чубок.
Останнім часом у суспільстві активно обговорюється урядова програма «Доступні ліки». Думки пересічних волинян з цього приводу розділилися: одні вбачають у цій програмі надії на краще, інші не приховують своєї недовіри. Та все ж програма вже почала діяти, у тому числі й у нашому місті. Розповісти про це докладно ми попросили головного лікаря первинної медико-санітарної служби ТМО Катерину Чубок.
-Передусім хочу нагадати, що урядова програма почала діяти з 1 квітня 2017 року. Ліки вже відпускаються на виконання Постанови Кабміну від 9 листопада 2016 року №813 «Про затвердження відшкодування лікарських засобів» та Постанови від 17 березня 2017 року №152 «Про забезпечення доступності лікарських засобів», - сказала Катерина Василівна. – Ліки відшкодовуватимуться хворим на серцево-судинні недуги, бронхіальну астму, цукровий діабет ІІ типу. В Постанові зареєстровано 21 непатентовану міжнародну назву лікарських засобів (діючих речовин, які входять до їх складу), вартість яких відшкодовується повністю або частково з державного бюджету.
-В яких аптеках Володимира-Волинського і за якою процедурою хворі, що страждають від перерахованих у Постанові хвороб, зможуть придбати необхідні ліки?
-Для нашого міста і району виділено 830 тисяч 800 гривень на рік у вигляді субвенцій. Ці кошти розбиті на кожен місяць до кінця року. ТМО підписало договір з аптекою торгової фірми «Фітоцентр» №6 «3 і», яка розміщена на вулиці Ковельській, 73. Там можна отримати лікарські засоби за наявності рецепта, який супроводжує амбулаторне лікування хворого. Хочу підкреслити, що 21 діюча речовина входить до ряду препаратів. Реєстр лікарських засобів, вартість яких підлягає відшкодуванню, опубліковано на сайті МОЗ 3 квітня 2017 року. Всього цих препаратів 157. Однак звертаю увагу на те, що лікар в рецепті вказує міжнародну непатентовану назву речовини, а аптека зобов’язана запропонувати хворому препарати, назви яких опубліковані. Якщо на певний момент препарат відсутній, він буде обов’язково довезений, а рецепт діє до 30 днів.
-Чи варто хворим заготовляти лікарські препарати як резерв?
-Ні, не варто, і я хочу навіть попросити людей, щоб вони цього не робили. Не слід робити ажіотаж. Кошти будуть надходити щомісячно. Таким чином, щомісяця хворі зможуть придбати необхідні ліки, відповідно до рецепту. Доцільно сказати, що рецепт виписується лише на одну діючу речовину. Комбінованих препаратів немає.
-Катерино Василівно, медицина, як і всі соціальні сфери нашого суспільства, пережила багато обнадійливих експериментів, які, на жаль, зазнали фіаско. Наскільки, на ваш погляд, буде успішною програма «Доступні ліки»?
-Не ризикну про це говорити, бо результат покаже тільки час. Люди сьогодні зневірені, до всіх новацій ставляться насторожено, але надії на краще завжди повинні залишатися з нами. Третього квітня цього року в Луцьку відбулася зустріч керівників Центрів первинної медико-санітарної охорони із заступником міністра охорони здоров’я Романом Іликом. Саме він курує програму «Доступні ліки». За словами заступника міністра, програма досить амбітна. На її виконання держава виділила 500 мільйонів гривень. Отож будемо надіятися, що програма діятиме на благо людей, в ім’я їхнього здоров’я. Будьте всі здорові.
Антоніна Булавіна, м. Володимир-Волинський

Розділ новин: 

Коментарі