Як боротися з осінньою депресією за допомогою мандрівок

Про один з методів боротьби із сезонним недугом розповідає менеджер туристичної агенції «Тур А» Оксана Дворецька.
Усі ми знаємо, як важко організмові перейти з літнього періоду на осінній, з легкого одягу на теплий, ховати подалі сонячні окуляри і витягувати парасольки. Але страждає не лише наш організм, а й психіка. І багато людей має схильність впадати в осінню депресію. Різко погіршується настрій, нічого не хочеться. Проте не кожен розуміє, що це осіння депресія і з нею потрібно боротися.
-Осіння негода багатьох заводить у депресію. Як з цим можна боротися за допомогою мандрівок?
-Під осінньою депресією зазвичай мають на увазі зміну настрою, пов’язану насамперед з тим, що на тлі все більшого скорочення світлового дня восени починає погіршуватися погода, ллють холодні дощі, знижується температура і все втрачає свої яскраві літні фарби. Це явище сезонне. Тим, хто має можливість їздити на відпочинок у будь-яку пору року, я б порадила у відпустку відправлятися в кінці осені або взимку, коли погода остаточно зіпсується. Таким чином у вас буде друге маленьке літо з теплим сонцем, морем і морським повітрям, літо, яке допоможе вам зігрітися і перевести дух від холодів та негоди, що прийшли до нас. І тоді осіння депресія не зможе підібратися до вас близько.
-Чи часто подорожують наші містяни до інших країн? Які напрямки зараз найбільш популярні?
-Якщо розглядати статистику по Володимиру-Волинському, то подорожує немало жителів. До нас звертається багато людей. Кожен п’ятий мешканець міста хоч раз на рік їздить відпочивати за кордон. А це 7-8 тисяч населення. Стосовно популярності напрямків, можу сказати, що більшість обирає країни з теплим сонячним кліматом, аби поніжитися на березі ласкавого моря. Серед найпопулярніших країн Єгипет, Ізраїль, Туреччина, ОАЕ, Болгарія. Наразі володимирчани також почали відкривати для себе екзотичні тури у Шрі-Ланку, Танзанію, на Гоа і Балі.
-У багатьох українців зарплати ледь переходять відмітку 2500 «живих» гривень на руки. Як можна заощадити, щоб насолодитися мандрівкою? Або як вибрати тур, аби він був по кишені?
-Найперше, що зможе заощадити кошти, – це раннє бронювання турів за низькою ціною. Знижка у цьому випадку сягає 40% і можливо завчасно запланувати період відпустки та відкласти гроші на відпочинок. Ще можна заощадити, якщо купити тур у розстрочку та оплатити його за певний період до подорожі. 10% - передоплата протягом 2-х робочих днів, 50% - за 60 днів до початку туру, і за 14 днів до початку – 100% оплата. Також з’явилася можливість зекономити на безвізовому режимі з Євросоюзом. Зокрема при наявності біометричних паспортів можна купити доволі дешевий автобусний чи авіатур по Європі, Великобританії, акційні тури «Вікенд по Європі», «На валізах», «Прийшов, побачив і купив». Ці тури коштуватимуть приблизно від 30 євро на 1 особу (954 грн.) на чотири дні.
-Які ще сьогодні туристичні продукти, крім пляжного, вибирають українці?
-Дуже популярними зараз є екскурсійні тури по Європі. Люди стали більш допитливими і прагнуть здобувати нові знання, емоції, вдосконалюючи та розширюючи свій світогляд. Такі люди найбільше обирають відомі історичні міста, такі як Будапешт, Прага, Відень, Люблін та багато інших.
Не менш популярним є відпочинок на гірськолижних курортах, вибір яких не обмежується українською частиною Карпат. Багато жителів нашого міста вже встигли освоїти немало засніжених лижних трас у Європі. Зважившись на зимову поїздку, більшість мандрівників витрачає чимало часу на те, щоб вибрати кращий гірськолижний курорт для початківців або професіоналів. На цей вибір впливає багато факторів: бюджет, розташування, країна, рівень трас, наявність дитячих гірськолижних секцій. Ми знаємо ці тонкощі і хочемо звернути увагу, що завчасне планування дозволяє економити на квитках, оренді житла та скай-пасах. Тому так важливо починати організовувати поїздку заздалегідь. Гірськолижний відпочинок у різних країнах Європи — це море емоцій, спогадів, драйву, адреналіну та незабутніх вражень. Ми впевнені, що це один із кращих варіантів зимового відпочинку. Тому вибирайте курорт на свій смак, визначайтеся з маршрутом, тривалістю подорожі та вирушайте підкорювати вершини і високі спуски!
Останнім часом усе більше людей обирають такий вид подорожі як шопінг-тур, головною метою якого є здійснення покупок під час туристичної подорожі. Найчастіше тури організуються у промислово-торговельні регіони таких країн, як Туреччина, Італія, Франція, Греція. Дешевизна їх цілком зрозуміла: частину витрат беруть на себе торгові центри, зацікавлені у припливі покупців. Шопінг-тури бувають із зобов’язаннями й без них. У першому випадку ви даєте розписку, що витратите на покупки певну суму, цю обіцянку часто просять підкріпити грошовою заставою у розмірі повної вартості туру – на випадок, якщо ви з якихось причин не здійсните витрати. Тури без зобов’язань звичайно коштують трохи дорожче, але при цьому ніхто не буде контролювати, скільки грошей ви залишили у торгових центрах. У країнах Європи є цілі торгові села, або «outlet villages». Тут продається різноманітний якісний товар, від шпильок до шикарних суконь. Ціни в торгових селах нижчі в порівнянні з магазинними, іноді до 70%. «Торгові села» дуже популярні як у самих європейців, так і у шопінг-туристів завдяки якості товарів, широкому асортименту і великим знижкам. В Італії, Франції, Великобританії, Німеччині та інших країнах регулярно проводяться розпродажі. Власне, у період розпродажів за низькими цінами продається не тільки одяг, взуття, а також інші групи товарів, що призводить до великого попиту з боку споживачів. У деяких європейських країнах період проведення розпродажів суворо регулюється законодавством, законодавці вимагають робити знижки та проводити акції у певний день.
Олексій Біянов, м. Володимир-Волинський

Розділ новин: 

Коментарі