«Я живу надією на справедливість правосуддя, що справжній убивця моєї єдиної доньки буде покараний»

Висловлює сподівання мама вбитої чотири місяці тому 17-річної нововолинянки Вікторії Литкіної. Жінка переконана: якщо навіть убивцям вдасться уникнути людської кари, то на них чекає кара Божа.
-Уже є висновки експертизи, які свідчать, що моя донечка не впала сама, накурившись наркотиків, як настирливо намагалися переконати в цьому глядацьку аудиторію всієї України під час передачі «Говорить Україна» і постійно твердив адвокат підозрюваного у вбивстві Назара, а була вбита – жорстоко і безжально. Нелюди завдали їй щонайменше 8 ударів по голові. Причому били Катю люто і з нелюдською силою – в потилицю, в обличчя, у скроні. Інакше череп не був би розтрощений на 17 уламків. І мені дуже болить, що смерть моєї дитини люди, які готували цю телепередачу, перетворили на шоу для підняття свого рейтингу. Приїхавши з чоловіком через два тижні після похорону Каті на місце трагедії, журналісти раптом знайшли у кущах бульбулятор (розмальовану пляшку із саморобним пристроєм для куріння наркотиків). Потім, жодним словом не обмовившись мені про цю знахідку (ми домовлялися, що вони покажуть мені запис перед ефіром), привселюдно припустили, що, мовляв, юна компанія накурилася зілля, після чого Катя втратила координацію рухів і впала на кам’янистому териконі. Там також прозвучало, що цей «речдок» журналісти нібито передали місцевим  поліцейським. Але, як потім з’ясувалося, відзнявши ролик, вони просто викинули його знову в кущі. Почувши про цю «сенсаційну» телезнахідку, нововолинські правоохоронці заявили: «11 серпня, після того, як було знайдено тіло дівчини, ми перевірили там кожен квадратний метр. Ніякого бульбулятора тоді не було. Можливо, потім його залишили там місцеві наркомани, які й справді туди вчащають». Тому тепер ми дуже шкодуємо, що погодилися на участь у цій передачі. Гадали, це якось допоможе в розслідуванні, а вийшло навпаки
Нагадаємо попередні події. 1-го серпня близько 23-ї години 16-річна Катя Литкіна сказала бабусі, в якої тоді мешкала, що йде на зустріч зі своїм колишнім хлопцем, аби віддати йому диски та малюнки. Додому дівчина не повернулася. Уночі 3-го серпня бабуся звернулася в поліцію і заявила про зникнення внучки. Пані Вікторія в той час, за її словами, була на заробітках у Польщі. Хотіла заробити доньці грошей на навчання у вузі. Отримавши заяву, поліцейські, як заявляють, внесли її в Єдиний реєстр правопорушень, але не дуже поспішали на пошуки зниклої дівчини, заявляючи рідним про те, нібито вона десь загуляла і невдовзі повернеться додому. І лише 11-го серпня після довгих пошуків тіло мертвої дочки знайшов у кущах неподалік вершини терикону шахти №3 її батько Сергій Литкін. А тим часом 3-го серпня один із фігурантів справи – хлопець, з яким нібито зустрічалася Катя, стерши всю переписку з дівчиною   з комп’ютера і телефона, терміново виїхав у Словенію, де мешкає постійно і громадянином якої він є. Разом з ним нібито поїхав і його двоюрідний брат Назар, який через кілька днів повернувся додому.
Усі ці події не могли не залишитися поза увагою мешканців міста. Тож обурені розгулом криміналітету, затягуванням слідства і тим, що вбивці дівчини й досі не покарані, нововолинці двічі виходили на мітинги під міську раду, вимагаючи справедливого розслідування резонансної справи. Тоді присутня на мітингу начальник обласного слідчого управління Наталія Пасічник  пообіцяла,  що  поліція докладе максимум зусиль, аби «об’єктивно з’ясувати, хто причетний до злочину, і дати правову оцінку кожному, не залежно від того, хто і де працює, хто чий родич». А її колега – колишній командир тербатальйону «Волинь» заступник начальника облуправління нацполіції Сергій Козак дав нововолинцям слово бойового офіцера, що «розслідування вбивства Каті Литкіної буде чесним».
А 12-го серпня був проведений обшук в будинку16-річного Назара. В його телефоні була знайдена флешка з телефону вбитої. Були також знайдені і шорти з плямами крові. Комп’ютер, телефон і знайдені речі вилучили, а їхньому власнику оголосили про підозру у вбивстві, і вночі 19-го серпня його взяли під варту. У Назара – третя група крові, а на шортах – перша. Відповідь на питання, кому вона належить: його двоюрідному брату Максиму, Каті чи ще комусь, має надати молекулярна експертиза. Вона триває. Слідчі також призначили ще кілька експертиз. На дослідження потрібен час. Саме тому 16-річного Назара суддя Луцького міськрайонного суду Андрій Сівчук за клопотанням слідчого і прокурора залишив у СІЗО ще на 2 місяці.

«Підозрюваний у вбивстві дивився мені у вічі і усміхався»
-Два адвокати і родичі роблять усе, щоб довести його непричетність до вбивства Каті, - розповідає Вікторія Литкіна. – Мовляв, слідством не встановлено знаряддя вбивства. Під час засідання суду 27 жовтня один із них Віктор Шостак навіть продемонстрував суддям написану власноруч у Словенії і датовану 1-им жовтня заяву Максима про те, що Назар не причетний до смерті Каті. Заяву належно завірили перекладач і адвокат. Пан Шостак заявив, що закривавлені шорти, вилучені під час обшуків у будинку його підзахисного, можуть належати  Максимові, адже той  щороку приїздить у Нововолинськ на літо й зберігає у хаті родичів свої речі. Флешку Каті, мовляв, теж міг встановити в мобільнику підзахисного хтось інший, а не він сам. Дійшло до того, що мати Назара, яка має статус захисника, заявила мені після суду: «Хай буде, що це я встановила ту флешку». Якщо вірити її словам, Назар – просто янгол, який ніколи не запізнювався в школу, не брав участі у бійках, є студентом електромеханічного коледжу, добрий, чуйний, опікується двома молодшими сестричками. Адвокат хлопця також просив суд змінити його підзахисному міру запобіжного заходу з тримання під вартою на домашній арешт, наголошуючи, що той є законослухняним громадянином, сприяв розслідуванню, завжди на вимогу слідчих повертався із-за кордону і т. д. Він навіть спробував скористатися правом відводу прокурора, але суд не взяв це до уваги. Та мене найбільше вразило, як Назар тримався під час оголошення висновків експертизи про те, як була вбита моя дитина, - зауважує Вікторія Литкіна. – У клітці під наглядом трьох конвоїрів він виглядав незворушним, дивився мені у вічі й усміхався, а під час тривалої перерви жваво перемовлявся з матір’ю. Мені відомо також, що вона спішно виставила на продаж свій бізнес, будинок і майно та забрала документи сина з коледжу. Тому цілком можливо, як тільки він опиниться на волі, сім’я може покинути Україну. А це може статися після 16 грудня, якщо суд не продовжить підсудному строк тримання під вартою. Тому я дуже надіюся на справедливість правосуддя, надіюся на те, що буде знайдений і покараний справжній убивця моєї єдиної дочки. Вірю і в те, що якщо він навіть і уникне покарання Феміди, його все одно чекає кара Божа, - висловлює свої сподівання мати вбитої дівчини.
-Висновки експертизи щодо крові на знайдених у підозрюваного у вбивстві Назара шортах вже частково готові. Про хід розслідування ми постійно інформуємо матір загиблої Вікторію Литкіну, а розголошувати подробиці розслідування у пресі не маємо права, оскільки ними можуть скористатися адвокати підозрюваного, - відповів на запитання стосовно терміну закінчення слідства заступник начальника обласного управління нацполіції Анатолій Петрушин.  – Що стосується  Максима, то у слідства поки що немає доказів, аби оголосити йому про підозру. До того ж цей хлопець є громадянином Словенії, а словенські правоохоронці не вбачають підстав для його екстрадиції в Україну. Тому ми допитали Максима по скайпу, а також направили словенським колегам прохання, щоб хлопець прибув 16 грудня на засідання суду, де він буде допитаний, але як свідок.
Валентина Савчук, м. Нововолинськ

Розділ новин: 

Коментарі