«Я люблю свою державу Україну і так само люблю своїх дітей»

Начальник Володимир-Волинського міського управління освіти Дмитро Здіховський провів прес-конференцію для місцевих ЗМІ щодо поширеної в соцмережах інформації відносно його синів.
Нещодавно у соціальній мережі «Фейсбук» була поширена інформація про те, що обидва сини Дмитра Здіховського, які служили в Криму, прийняли присягу на вірність Путіну. З приводу цього 10 травня у приміщенні міської ради Дмитро Здіховський провів прес-конференцію для місцевих журналістів. Він зазначив, що подібна інформація неодноразово з’являлася в соціальних мережах, але він тоді утримався від інтерв’ю. Причина безпідставних нападок на родину Здіховських, вважає Дмитро Андрійович, у тому, що в лютому 2014 року він гостював у брата в Криму, а тому опинився у вирі подій. Тепер же непорядні люди намагаються надати цьому політичний характер. Але ж у подібній ситуації опинилося багато родин.
-Судячи із таких заяв, - сказав Дмитро Здіховський, - пересічна людина, читаючи, думає отак: «Взяли, перейшли, зрадники. Все, продали Україну, побігли туди, в Росію, всі служити й працювати». Насправді це було кардинально, звичайно, не так. Тоді 26 лютого син зустрів мене, ми поверталися. Зразу з машини по телефону поступила тривога про бойову готовність, і після того діти як пішли, так більше ми їх і не бачили. Вони в частині були на підвищеній бойовій готовності. Майже місяць тримали там оборону, тримали захист, тоді це була там чи не єдина частина України, де був наш прапор. І не пустили на свою територію до 19 березня нікого. Я там був, на КПП, з іншими батьками. Там були козаки, були місцеві, теж активісти, палили бочки, скати і так далі. Ми тоді звичайно стояли за своїх дітей, носили їсти, продукти, тримали зв’язок. Вони чекали, що держава згадає про них, що буде організовано спеціальний коридор для виїзду в Україну, транспорт. Але цього ніхто не зробив. Тодішня влада вирішувала свої нагальні питання. Від них просто відмовилися. Оголосили зрадниками. Їм запропонували наперед неприйнятні умови. Наприклад, поставили умову кожному окремо добиратися, сказали: «Є вакансія в Донецьку, в Луганську, в Краматорську». А сім’ї, а якесь майно нажите? Ну та нехай, мої ще молоді, люди по 20 років там прослужили. Це не враховано. І зразу тисячі людей вийшли зрадниками. Там залишилися. Потім в житті визначалися, залишалися. Тоді ще не було ні війни, ні АТО. Була анексія Криму. Сталося так, як сталося.
Дмитро Здіховський також спростував інформацію про приналежність свого часу до Партії Регіонів. Щодо депутатів обласної та міської ради, які поширили інформацію про його синів, Дмитро Андрійович у свою чергу хотів би поставити запитання: а чи служили їхні власні діти в армії, що корисного вони зробили для рідної землі? Як очільник міського управління освіти Дмитро Здіховський зазначив, що у школах систематично організовуються збори коштів і продуктів для передачі воїнам АТО. Не стояла в стороні й родина Здіховських, робила це з душевною потребою, а не задля власного престижу. Однак керівник міських освітян за посаду не тримається і готовий залишити крісло за першою ж вимогою.
«За своїх дітей мені абсолютно не соромно. Вони з 16-ти років у берцях і в казармі жили. Спочатку – у військовому ліцеї, потім – у військовому інституті. Але життя склалося так, як склалося. Я абсолютно не соромлюся цього. Хочу сказати, що я люблю свою державу Україну і так само люблю своїх дітей. А тому від них не відмовлюся», - сказав Дмитро Здіховський насамкінець.
Антоніна Булавіна, м. Володимир-Волинський

Розділ новин: 

Коментарі