Ви чули, як дихає весна?

Слухачі факультету журналістики Університету ІІІ віку здійснили захопливу екскурсію у зелене господарство.
-Хочете почути і побачити, що нового у нашому Володимирі? Мрієте розповісти внукам якісь цікавинки? Тоді гайда у мандрівку з нами! – надійшла пропозиція від керівника групи.
І ось ми у зеленому господарстві. Нас зустрічають озеленювачі – дві Світлани: Шевченко і Кереб. Дізнаємося, що керуюча тут – Ольга Ломанська. Штат працівників невеликий, але усі вони – самовіддані, чарівні і натхненні люди.
Пані Світлана розповіла багато цікавого. Вона звернула нашу увагу на безліч рослин, які не потребують особливого догляду і регулярного поливу. Це підбіл звичайний, мати-й-мачуха, жовтоголова лікарська медоноска, багаторічні трав’янисті білосніжні підсніжники та блакитноокі проліски.
Прогулянка триває. Нас радує ніжною хвоєю вічнозелений волинський верес, або ялівець, – декоративна і лікарська рослина.
А що то за хащі? Виявляється, це природний ландшафт, сформований рослинами у формі кущів. Ось самшит — одна з найдавніших декоративних рослин, яку використовують для озеленення та в декоративному садівництві. А між самшитом зачаїлись первоцвіти: невеличкі веселі примули та фіалки, а також деревця і кущі: туя, ялина, кримська сосна, модрина, шипшина, рокитник.
Заходимо у теплиці, які зустрічають нас приємним і жарким подихом. Приміщення працівники самостійно опалюють дровами. При вході причаївся м’ясистий красень – фікус каучуконосний. Довкола зайнятий кожен сантиметр теплиці зверху і знизу (рослини і у піддонах, ящичках і горщечках, підвісних кашпо).Тиснуться на підвіконнях кактуси й каланхое.
Проходимо далі по теплиці. Перед нами – море нових хвиль квітів! Ось квітують бегонії. А це – чорнобривці. Праворуч там-сям прокльовуються з-під землі у ящиках перші сходи рослин. Сіянці готові до пікірування. Далі – пуансетії, або віфлеємські чи то різдвяні зірки. У зеленому господарстві вирощують червоно- та жовто-зелені екземпляри.
За вікном сусіднього парника – ціла плантація братиків. Дивимось, як вони поодиноко підморгують нам, сонно піднімаючи голівки. А що то за пухнасті квіти цікаво зиркають на нас? Це агератум. Декоративну рослину нерідко називають «долгоцвєтка» за тривале цвітіння і квіти, що довго не в’януть. А ось амазонські лілії милують око сніжно-білими квітами на тлі широкого листя насиченого зеленого кольору.
Своєю елегантністю і великою кількістю незвичайних форм та неймовірних забарвлень вражають нас петунії, фуксії, фрейзії та кали (білокрилиник). Тішать вродою килимки ніби навоскованих квітів – антуріумів. Справжнє диво – квітучі цикламени! Багатством барв вражають примули.
А що це за запах паморочить голову п’янким гіркуватим ароматом? Звісно, це гіацинти. Вони – одні з найкрасивіших і найароматніших садових та кімнатних рослин, що зараз цвітуть. Але першість на сьогоднішньому балу квітів по праву займають цикламени.
Наш екскурсовод охоче відповідала на запитання, розповідаючи про висаджування і пересаджування улюблених кімнатних квітів, особливості догляду за рослинами на присадибній ділянці, про шкідників і хвороби рослин та ефективні засоби боротьби з ними.
Ми дізналися, що найбільш розповсюдженими культурами у Володимирі можна вважати братики, чорнобривці, сальвії, антиринум (народні назви – ротики, собачки), календули, або нігтики, настурції і вічно молодий агератум. А ще наші містяни люблять гацанії – африканські ромашки.
Хоча у нашій місцевості затримки у висаджуванні-зборі рослин – це період від кінця жовтня до початку березня, у парниках роботи ведуться цілий рік.
-Зібравши восени насіння, ми просушуємо його, а у січні-лютому – висіваємо. Займаємося пікіруванням. Пересаджуємо. Готуємо ґрунт. Пізньої осені та навесні живцюємо. Робимо щеплення, окулірування, - розповідає наш екскурсовод.
Пані Світлана на наше прохання розповіла, де можна придбати квіти зеленого господарства та за якими цінами:
-Єдиний фірмовий магазин «Квіти Володимира» знаходиться біля автостанції поблизу універмагу «Салют», продавець Людмила Мельничук. Завітавши туди, ви будете приємно вражені цінами, нижчими за ринкові, та оригінальним подарунковим оформленням рослин. Наприклад, духмяні гіацинти тут по 34грн., різнобарвні примули – 22грн., бегонії – 20грн. Займають почесні місця у магазині екзотичні орхідеї (300грн.) і королеви квітів – троянди… Розсаду пеларгонії (калачика) продають з розрахунку 25грн. за одну рослину. Ціна підвіски з двома-трьома рослинами така ж. Врахуйте, що це разом із вартістю горщика і землі, звичайно. Тож виходить, що підвісні квіти купувати вигідніше.
Ми переконалися, що наш екскурсовод – експерт своєї справи. До речі, у зеленому господарстві вона працює уже 13 років і щиро любить свою нелегку працю.
Наприкінці екскурсії була фотосесія із працівниками, селфі. І неочікуваний сюрприз – кожному по шматочку весни: квіти бегонії та насіння бальзаміну у подарунок!
Весна – це квіти! Зустріч-екскурсія закінчилася побажаннями жінкам-працівникам вдалого цвітіння усіх рослин та вдячних покупців. Очікуваний сюрприз вдався. На душі затишно. Ми задоволені і щасливі повертаємося у свої домівки.
Зоя Волинська, слухач факультету журналістики Університету ІІІ віку, м.Володимир-Волинський

Розділ новин: 

Коментарі