«Вважаю, що Служба безпеки України повинна стати тим авторитетом у правоохоронній системі, на який будуть рівнятися усі»

Наголошує начальник управління СБУ у Волинській області полковник Юрій Фелонюк, якого ми попросили трохи привідкрити завісу таємничості над відомством, яке він очолює.
Перед тим, як стати керівником СБУ на Волині, Юрій Васильович виконував обов’язки начальника правління Служби безпеки у Чернівецькій області, працював на Хмельниччині та в Головному управлінні СБУ у Києві та області.
-Юрію Васильовичу, які конкретні завдання стоять нині перед підрозділами СБУ Волині?
-Наше відомство контролює і впливає на стабільність ситуації в регіоні, вживає заходів з отримання попереджувальної інформації про події і факти, які можуть негативно впливати на процеси державотворення, здійснює інформаційне забезпечення усіх структур влади прогнозно-аналітичною інформацією та надає пропозиції щодо можливостей, умов і шляхів усунення деструктивних чинників. У зв’язку із подіями на сході країни загострення набула проблема незаконного ввезення зброї і боєприпасів, які нелегально ввозяться на територію області як учасниками АТО, так і представниками добровольчих підрозділів і волонтерами. Наприклад, минулого року слідчим відділом СБУ розпочато 5 кримінальних проваджень за фактами незаконного обігу вибухових пристроїв військового призначення, що походять зі сходу країни.
-Яку оцінку за 12-бальною шкалою Ви поставили б собі особисто і підпорядкованим Вам структурам у Володимирі за ефективність роботи?
-Можу із впевненістю сказати, що кожен наш співробітник працює в надзвичайно напруженому режимі, кожен розуміє важливість своєї роботи і вносить свій посильний вклад задля того, щоб у нашому краї панували мир і злагода, а люди почувалися в безпеці. Щодо результатів роботи Володимир-Волинського міськрайонного відділу СБ, куди входить і Нововолинськ, який очолює полковник Ігор Мовшук, то про підозру у вчиненні злочинів за матеріалами відомства повідомлено 16 особам. Зокрема заступнику начальника Володимир-Волинського МРВ кримінально-виконавчої інспекції, якого затримано при отриманні хабара за невжиття заходів реагування на порушення умов звільнення від кримінальної відповідальності, двом працівникам військкоматів області (за винагороду сприяли особам в ухиленні від проходження військової служби), а також головному сержанту 14-ї ОМБр, який брав хабарі від військових за оформлення документів для отримання статусу учасника АТО. Також торік була засуджена мешканка Володимира-Волинського, яка розповсюджувала в соцмережах матеріали сепаратистського спрямування. Суд призначив їй покарання у вигляді 4 років позбавлення волі із дворічним іспитовим терміном.
-Що, на Вашу думку, потрібно зробити, щоб українці повірили: Закон – один для всіх, тобто, чи можливо відновити довіру людей до правоохоронної системи, в т.ч. і до СБУ?
-Упродовж 2015 року керівництво нашої структури зробило все для того, щоб очистити свої ряди. Ви могли спостерігати, як у новинах періодично з’являлась інформація про виявлення осіб, які не зрозуміли свого призначення в нашій системі. Станом на сьогоднішній день усі вони звільнені. Я вважаю, що СБУ повинна стати тим авторитетом у правоохоронній системі, на який будуть рівнятися усі. Багато ярликів та стереотипів з минулого заважають інколи декому об’єктивно дивитися на теперішній стан речей. Але для офіцера служби безпеки України доля держави, безпека громадян завжди на першому місці.
-Останнім часом у ЗМІ є дуже багато інформації про затримання посадовців різноманітних державних установ і служб за хабарі або ж за причетність до корупції. У тому числі й тих, хто мав би стояти на варті законності. Проте немає жодної інформації, що когось із них дійсно відправили за грати. Як би Ви прокоментували цей феномен?
-У 2015-2016 рр. нашими співробітниками було затримано 17 посадовців під час отримання хабарів, 6 із них уже засуджені, більше 10 кримінальних проваджень перебувають на стадії судового розгляду. Складено 28 протоколів про адміністративні корупційні правопорушення, за якими 24 осіб оштрафовано. В нинішньому році за матеріалами УСБУ розпочато 15 кримінальних проваджень, 13 особам повідомлено про підозру у корупції. Набрали законної сили вироки суду, якими 4 осіб визнано винними у вчиненні злочинів. Складено 4 протоколи про адміністративні корупційні правопорушення (на розгляді). Тобто, я можу констатувати, що правоохоронна та судова системи працюють досить ефективно.
-Конкретні резонансні справи чи розкриті злочини, які б дозволили кожному з керівників СБ з гордістю сказати: ми з честю впоралися зі своїми завданнями?
На початку 2015 року завдяки злагодженій роботі усіх наших підрозділів області на гарячому були затримані заступник начальника, начальник управління податкового та митного аудиту та радник ГУ ДФС у Волинській області, які вимагали і отримали 400тис.грн. за невідображення виявлених порушень в акті планової перевірки одного із суб’єктів господарювання. Наразі ця справа перебуває у стадії судового розгляду. А у листопаді в Луцьку нашими працівниками було затримано члена терористичної організації «ДНР», який при собі мав бойову гранату. Як було встановлено, у 2013 році 56-річний безробітний лучанин переїхав у Крим. Під час анексії півострова він блокував військові частини ЗСУ. За свої злочини отримав нагороду від Міноборони Росії – медаль «За возвращение Крыма».У лютому 2014 року у Севастополі сепаратист вступив у так звану «Групу самооборони» при політичній партії «Русский блок», а вже у травні зловмисник на прізвисько «Комісар» служив на блок-постах терористів у районі населених пунктів Олександрівка, Мар’їнка, Красногорівка, Ольгінка Донецької області, охороняв нафтобазу в Донецьку, конвоював і охороняв українських військовополонених, проводив навчання, інструктажі та стрільби в підрозділі так званої «ДНР» та агітацію серед місцевого населення. Через брак грошей комуніст, який не гребував жити на пенсію матері, повернувся на Волинь із наміром підзаробити на нелегальному видобутку бурштину. Слідчим відділом УСБУ було проведено досудове розслідування, після чого кримінальне провадження з обвинувальним актом негайно передано до суду. Луцький міськрайонний суд визнав терориста винним і засудив до 12 років позбавлення волі.
Тільки спільними зусиллями ми зупинимо сепаратизм, тероризм та корупцію. А на закінчення нашої розмови напередодні 24-ї річниці Служби безпеки України хочу привітати колег та ветеранів зі святом, подякувати усім за сумлінну роботу і побажати перемоги та миру для нашої держави, міцного здоров’я, оптимізму та здійснення усіх мрій! Зі святом! Слава Україні!
Валентина Савчук, м. Луцьк

Розділ новин: 

Коментарі