Ці слова Ігоря Палиці стали лейтмотивом прес-конференції з нагоди 5-ї річниці діяльності Фонду «Тільки разом».
15 липня у конференц-залі «Директорії» у Луцьку зібралися журналісти волинських видань, запрошені на презентацію звіту діяльності Фонду Ігоря Палиці «Тільки разом».
Фонд «Новий Луцьк», а нині «Тільки разом», розпочав діяльність в червні 2011 року. Протягом цього часу Фонд працював у рамках 8-и програм та 30-и проектів. Нині реалізовуються 24 проекти, які охоплюють усі сфери нашого життя. Діяльність Фонду, стартуючи в обласному центрі, поширилась на всю область. У другому кварталі 2016 року відкрилося 17 представництв, які входять до структурного підрозділу Фонду. Основні програми та проекти – це «Волинь спортивна», «Розвиток територіальних громад», «Здоров’я волинян», «Сучасна освіта», « З добрим серцем», «Культура і духовність», «Підтримка обдарованої молоді», «Підтримка військовослужбовців та їхніх родин». Результати роботи фонду по всіх проектах є значними. Це і реконструкція стадіонів та дитячих майданчиків, сприяння створенню ОСББ, вуличних та квартальних комітетів, відпочинок у Буковелі, під час якого оздоровилось 5290 волинських дітей, надання матеріальної допомоги малозабезпеченим верствам населення, підтримка видавництва 60 волинських авторів, виділення коштів на лікування пораненим та допомогу родинам загиблих в зоні АТО. Зокрема, у Володимир-Волинському районі при сприянні Фонду відремонтовано фельдшерсько-акушерський пункт у селі Верба.
Під час прес-конференції, яка відбулась після звіту, Ігор Палиця сказав:
- Фонд – це серце, це душа, це те, що я відчуваю. Я отримую задоволення від роботи фонду. Дякую волинянам, які вірять у Фонд і звертаються до нього.
Звертаючись до журналістів, Ігор Петрович відмітив, що у Києві не розуміють і навіть не знають місцевих проблем. Але ж не можна приймати закони, якщо не розуміти проблеми людей. Ось саме нерозуміння місцевих проблем, недоброзичлива гра конкурентів створюють певну атмосферу недовіри до Фонду, а тому за діяльність Фонду мають говорити факти. Тільки активна діяльність Фонду і співпраця з людьми створюють сильний потенціал. В «щасливе європейське майбутнє» керівник Фонду не вірить, а пропонує намагатись творити це «європейське майбутнє» у своїй країні уже сьогодні.
- Ми стоїмо на порозі змін, - вважає Ігор Палиця, - адже так, як є , бути не може. Нам є до чого рости, є до чого прагнути і що змінювати.
Гострій критиці голова обласної Ради піддав ті факти, що у державі відсутній належний контроль, що посади займають люди, котрі не мають відповідної освіти, а тому не можуть прийняти конструктивних рішень. Процвітає корупція і безвідповідальність перед Законом.
Під час прес-конференції Ігор Палиця порадив журналістам ставити всі запитання, які їх цікавлять, зосереджуючись не лише на діяльності Фонду.
Відповідаючи на запитання кореспондента «Міста вечірнього» про протистояння між владою і громадськістю Володимир-Волинського району щодо проведення фестивалю «Українське коровай сузір’я», Ігор Палиця сказав:
- Безумовно, проведення фестивалю підтримую. Щодо влади, то ви її обирали, вірили в обіцянки. Наступного разу будете думати, кого обирати. Можливостей впливу на районну владу у мене немає.
Актуальним було питання про майбутнє дітей, про виховання духовності. Ігор Палиця зазначив, що духовність починається з сім’ї і школи. Він не розуміє позицію громади і зокрема батьків, які дають гроші на будову храму, коли в селі немає школи. Фонд не підтримує будівництво храмів. Це справа громади. Фонд приділяє увагу медичному обслуговуванню, максимальній допомозі школі, закупівлі книжок. На думку фундатора Фонду, історія в школах повинна викладатися об’єктивно, незалежно від позиції влади і бажання партій.
Журналістів цікавило питання щодо збереження природних ресурсів на Волині. На це Ігор Палиця відповів:
- В Києві не задоволені тим, що ми робимо в області. Ми створили комунальне підприємство, яке належить обласній раді. Всі підрядники і підприємці, які займаються видобуванням природних копалин – бурштину, торфу, вугілля тощо на Волині - повинні бути зареєстровані в області і мати відповідну ліцензію. Безконтрольність привела до того, що при Януковичу було вирубано 600 тисяч кубів лісу, а нині, при новій демократичній владі - 1 мільйон. Обласний бюджет нічого не отримує. Всі кошти осідають в Києві. Але ж все, що є на Волині, має належати волинянам. Не схвалюю і того, що воїнам АТО запропонували землі у селі Світязь. Їм виділять по 10 соток, на яких вони нічого не збудують, а просто продадуть, і ми втратимо те, що маємо.
На закінчення зустрічі Ігор Палиця звернувся до волинян з проханням не замовчувати проблеми, а сміливо довіряти Фонду «Тільки разом»:
-Тільки разом ми – Україна, і вона починається з кожного з нас.
Антоніна Булавіна м. Луцьк
Коментарі