ВПО і учасники бойових дій отримуватимуть безоплатну вторинну правову допомогу

Схвалений Верховною Радою та підписаний Президентом України закон «Про Вищу раду правосуддя» набрав чинності 4 січня 2017 року. Відтепер особи, що претендують або мають статус внутрішньо переміщених та учасників бойових дій, включені до кола осіб, які можуть отримувати безоплатну вторинну правову допомогу.
Відповідно до перехідних положень Закону, право на безоплатну вторинну правову допомогу надано внутрішньо переміщеним особам та особам, які до сьогодні лише претендували на отримання такого статусу.
Така ж соціальна гарантія встановлена для осіб, які претендують на отримання статусу учасника бойових дій. Крім того, безоплатна вторинна правова допомога ветеранам війни, у тому числі учасникам бойових дій та іншим особам, на яких поширюється дія ЗУ «Про статус ветеранів війни, гарантії їхнього соціального захисту», надаватиметься не лише з питань їхнього соцзахисту, як це було до прийняття зазначених змін, а з будь-яких інших питань.
Змінилися підходи до визначення рівня малозабезпеченості
Особа матиме право на БВПД, якщо її дохід не перевищує двох прожиткових мінімумів. Враховуватиметься середньомісячний дохід особи, яка звертається по допомогу, а не середньомісячний сукупний дохід сім’ї, як це було дотепер. Інвалід матиме право на допомогу, якщо отримує пенсію або соціальну допомогу у розмірі, що не перевищує двох прожиткових мінімумів для непрацездатних осіб (а не якщо цей розмір є меншим за два прожиткові мінімуми для непрацездатних осіб, як це було дотепер).
Володимир-Волинський місцевий центр з надання вторинної правової допомоги

Розділ новин: 

Коментарі