«Вони порівняли мене з терористом, який хоче підірвати шахту»

Заявив у суботу 18 лютого у Нововолинську під час розмови з мешканцями міста та шахтарями екс-президент Грузії, екс-губернатор Одещини Міхеіл Саакашвілі.
Незважаючи на наказ в.о. гендиректора ДП «Волиньвугілля» Олександра Зоріна про «особливий контроль за гірничими роботами, посилення охорони шахт і недопущення туди сторонніх осіб з метою запобігання терористичних актів», попри заборону директора копальні Руслана Шатковського скликати без дозволу керівництва в робочий час будь-які наради чи збори політик зустрівся з гірниками шахти «Бужанська», запізнившись на годину. Як пояснив, «через погані дороги».
Гірники скаржилися Саакашвілі на фінансові зловживання з боку керівництва, застаріле шахтне обладнання, низькі зарплати та доведення волинських шахт до банкрутства. На підтвердження своїх слів демонстрували зношений спецодяг, чоботи, куплені за власні гроші, та фільтри з респіраторів, які їм міняють раз на місяць, хоча мають робити це щозміни. Уважно вислухавши шахтарів, у відповідь на їхні скарги політик зауважив, що причина всіх прблем – монополістичне становище на ринку енергетики Ріната Ахметова, який, мовляв, уміє домовлятися з усіма урядами, та олігархи при владі. «Всі наші президенти й урядовці – тимчасові управлінці в Ахметова та мільярдерів. Президенти міняються, а Рінат залишається. І тримає за горло всю українську енергетику!» - наголошував політик. Потім гість спустився з гірниками в шахту, щоб «перевірити, чи існує альтернатива вугіллю з непідконтрольних Києву копалень Донбасу». Згодом зазначив на своїй сторінці у Фейсбуці: «За допомогою волинських шахт Україна може розв’язати енергетичні проблеми, але для цього необхідна послідовна державна підтримка та інвестиції у вугільну галузь». Він пообіцяв всіляку підтримку шахтарям у майбутньому. Майже дві години тривала розмова Саакашвілі з мешканцями Нововолинська у Центрі дитячої та юнацької творчості, де на зустріч із ним зібралося кілька сотень нововолинців. Люди уважно слухали про те, що олігархів потрібно садити до в’язниць і пропонувати їм «викупити» своє звільнення, провести облік усієї землі, розвивати туризм, зняти депутатську недоторканість. Згадав Саакашвілі і про річницю Майдану та Небесну сотню. «Я знаю, що в залі є мама Сергія Байдовського. Дякую, що Ви прийшли. У ці дні річниця Майдану. Хлопці загинули за те, щоб Україна була щасливою. І ми це зробимо, чого б це не коштувало», - пообіцяв Саакашвілі, даруючи жінці букет троянд.
Підготувала Ксеня Лучко

Розділ новин: 

Коментарі