Волинським волонтерам подякували, а «дембелям» пообіцяли знайти роботу

Серед українських благодійників роботу волинських волонтерів відзначив окремо Андрій Верба, директор Військово-Медичного департаменту Міністерства оборони України, під час брифінгу на тему медичного забезпечення бійців та поранених у зоні АТО. «Ми вдячні волонтерам, але не варто забувати, що маємо достатньо бюджетних коштів, аби забезпечити військові медичні підрозділи», - зазначив Андрій Верба. Єдиним представником усіх волонтерів країни на прес-конференції була Богдана Ярова, яка до благодійного руху долучилася у травні минулого року.
-За нашими приблизними підрахунками, ми передали в зону АТО більше 20 тисяч аптечок, укладених згідно із стандартами НАТО, - розповідала волонтерка. – Найгірше, що хлопці, які демобілізуються, забирають їх із собою. Мені це незрозуміло, адже аптечку привезли не конкретному бійцеві, а солдату. Повертаєшся додому – залиш наступному. Я закликаю воїнів: хлопці, залишайте аптечки у військових частинах, подумайте про тих, хто піде в бій після вас!
Від початку проведення антитерористичної операції на Донбасі поранення отримали понад п’ять тисяч українських військовослужбовців, станом на 31 березня курс лікування отримали близько півтори тисячі поранених, 108 військовиків реабілітувалися, а 88 вояків лікувалися за кордоном. Також очільник Департаменту повідомив, що Україна має 25 функціонуючих госпіталів, де одночасно можуть лікуватися близько шести тисяч пацієнтів, та всього чотири мобільні шпиталі.
Мністерство оборони щомісяця отримує листи та звернення від країн ЄС і НАТО стосовно прийняття медичних делегацій щодо відбору поранених бійців на лікування за кордон. «Однак ця процедура відбувається після рішення консиліуму та особистої згоди пораненого чи травмованого», - сказав Верба. Військовий медик запевнив: усі військовослужбовці повністю забезпечені аптечками з усіма необхідними медикаментами (вміст аптечки перераховувати для преси відмовився), яких вистачить, щоб надати медичну допомогу собі чи товаришу. Знеболювальних укладено з розрахунком на три дні. Проблема у військових медиків виникла в недостачі кваліфікованих психологів.
«У нас залишається відкритим питання психологів, яких ми допускаємо до роботи з бійцями та пораненими. Бажаючих допомогти є багато. Але за рівнем професійної підготовки вони годяться для шкіл та дитсадків. Минулого тижня вже розроблено перелік критеріїв для психологів, які працюватимуть з пораненими. Треба розуміти, що із ста відсотків солдатів, які потребують психологічної допомоги, тільки половина готова її прийняти – це за даними НАТО. А така допомога, як ліки, при неправильному призначенні може нашкодити. І нарешті згадаємо про військову таємницю. Іноді психологу розповідають зайву інформацію, яку той (свідомо чи ні) може поширити. Наступна проблема – психологічна адаптація демобілізованих. Їх будемо об’єднувати у карантинні групи для адаптації. Для налагодження роботи таких Служба у справах ветеранів та учасників АТО вже отримала з бюджету 55 мільйонів гривень. Вихідців із Західної України беремося офіційно працевлаштувати, адже відомо, що їх більшість перебивалася підробітками за кордоном або у приватних підприємців», - обіцяв Всеволод Стеблюк, помічник міністра оборони з медичних питань.
Зустріч завершилася проханням, яке оголосив представникам ЗМІ Андрій Верба: «В наших госпіталях ввели посади психолога. На жаль, вони досі залишаються вакантними. Ми не можемо набрати гідних професіоналів. У кого є відповідна освіта (військова медична) і бажання працювати за фахом – звертайтеся до командування наших медичних закладів».
Кристина Павлюк, м.Київ

Розділ новин: 

Коментарі