Волинські журналісти відвідали Верховну Раду

D «Рада» за участю тридцятьох представників ЗМІ Волинської області 27-28 січня, для багатьох став своєрідним відкриттям. Під час прес-туру волинські журналісти змогли побувати в кулуарах будівлі Комітетів Верховної Ради, на засіданні Комітету у закордонних справах, де змогли на власні очі побачити і почути Ганну Гопко, Бориса Тарасюка, Іванну Климпуш-Цинцадзе, Людмилу Денисову.
Розглядалося питання про те, що Україна не братиме участі і закликає інші держави – члени ООН – бойкотувати 47-му Генеральну Асамблею ПАЧЕС, яка запланована на 28-29 червня у Москві.
В той час, як Комітет продовжував роботу в закритому режимі, волиняни побували в робочому кабінеті нардепа Ігоря Гузя, де панує суто ділова атмосфера. Як розповіли помічники народного депутата, ремонт у кабінеті проводили власними силами.
Коли Київ засвітився вечірніми вогнями, волинських гостей запросили відвідати готель «Київ», в якому проживають народні депутати. Будівля знаходиться зовсім поруч з Верховною Радою. Місяць проживання в готелі коштує приблизно 14 тисяч гривень. Як відомо, депутати отримують за прожиття в готелі компенсацію.
Наступний день був присвячений візиту до Верховної Ради. Спочатку нам запропонували екскурсію по будівлі. З особливим захопленням розглядали величну картину «Державотворення», виконану художником Олексієм Кулаковим. На полотні зображені найвидатніші постаті української історії від давніх часів до наших днів. Важко передати враження, які охопили екскурсантів від відвідин конференц-залу, де тоненькі пластинки золота, з яких зроблені написи, віддзеркалюють електричне світло. Тут кожен отримав нагоду відчути себе державотворцем, присівши за столом президії чи постоявши за трибуною.
А ось спостереження за роботою засідання Верховної Ради особливого захоплення не викликало. Не зважаючи на те, що народні обранці обговорювали важливе питання про зміни до Конституції, в залі засідань було гамірно. Здавалося, тих депутатів, які виступали, ніхто майже не слухав. Увагу привернув виступ Олега Ляшка, який у властивому йому тоні звинуватив прибічників змін до Конституції у зрадництві.
Проте найочікуванішим фіналом для журналістів стали хвилини зустрічі з відомими політиками. І ось тут виникли складнощі, оскільки після оголошення перерви депутати з сесійної зали виходили трьома дверима. Одних журналісти оточували суцільним кільцем, інші самі, заради власного іміджу, намагалися потрапити на очі кореспондентам. Безумовно, у кожного з волинської делегації були свої питання, відповіді на які хотілося почути від певного політика. На жаль, помічники нашого нардепа про організацію зустрічі волинських журналістів з деякими депутатами не подбали. І ось тут багатьом на допомогу прийшла власна ініціатива і кмітливість, які і привели до успіху. Як наслідок обраної тактики - моя особиста зустріч з Олегом Ляшком, яка хоч і тривала недовго, але стане пам’ятною. Пан Ляшко надав коротку інформацію про його бачення процесу децентралізації в країні, який, на його думку, ще досить далекий від реалій.
Перебування волинських журналістів у столиці завершилося прес-конференцією народного депутата Ігоря Гузя та директора Програми USAID «Рада» Ігоря Когута. Основним акцентом прес-конференції став проект «Модельні округи», який допоможе депутатам покращити роботу з виборцями та проводити заходи, які сприятимуть відкритості та прозорості в діяльності Парламенту в цілому і кожного депутата окремо.
Що ж, надії на краще є, але відверті обурливі заклики на транспарантах на адресу уряду навпроти будівлі Кабміну засвідчують про те, що терпіння народу знову на межі…
Антоніна Булавіна м. Київ

Розділ новин: 

Коментарі