Волинські археологи досліджують ніж вікінгів XI століття, який знайшли у Володимирі

Волинські археологи досліджують ніж вікінгів XI століття, який знайшли у Володимирі
Волинські археологи досліджують ніж вікінгів XI століття, який знайшли у Володимирі

У квітні в місті Володимирі археологи знайшли ніж вікінгів, який датується XI століттям.
Нині знахідку опрацьовують та роблять її детальний аналіз, — розповів Суспільному науковий співробітник Охоронної археологічної служби України Віктор Баюк.
З його слів, ніж виявили під час розкопок в рамках реалізації проекту.
«Нове будівництво навчального корпусу та укриття ліцею імені Олександра Цинкаловського Володимирської міської ради по вулиці 20-го липня, 21 у місті Володимирі. Знахідка датується періодом княжої доби. Нині перед істориками стоїть завдання реконструкції та опису предмета.
Цей ніж був статусною, індивідуальною річчю якогось військового чи посадовця. використовувався, як зброя. З одного боку на рукоятті ножа — руни із зображенням тварин, з іншого плетіння», — розповів археолог.
Після аналізу історичної знахідки, предмет повернуть у Володимир.
У Володимирі на території ліцею імені Олександра Цинкаловського у квітні-травні 2023 року тривали археологічні розкопки. Після них розпочалися будівельні роботи з будівництва укриття для учнів ліцею імені Олександра Цинкаловського.
6 квітня під час дослідження перед будівництвом укриття та нового корпусу ліцею імені Олександра Цинкаловського у Володимирі археологи відшукали митну пломбу XI-XII століть.
На початку червня волинська археологічна експедиція завершила перший етап археологічних досліджень на території посаду літописного Володимира в урочищі Апостольщина, що знаходиться поруч із нинішнім міським ліцеєм імені Олександра Цинкаловського. Загальна площа досліджень склала 1 000 квадратних метрів.
У процесі польових робіт команда археологів дослідила культурний шар до глибини від 0,8 до 1,4 метра. Під час розкопок вдалось віднайти понад 1 000 різноманітних стародавніх предметів.
 

Розділ новин: 

Коментарі

Схожі новини: