Волонтери створили громадську організацію і просять усіх небайдужих долучитися до порятунку тварин

Волонтери створили громадську організацію і просять усіх небайдужих долучитися до порятунку тварин
Волонтери створили громадську організацію і просять усіх небайдужих долучитися до порятунку тварин

«Тварини, як і люди, потребують любові та допомоги», - переконаний лікар-ветеринар із Нововолинська, очільник ГО «Теплі лапки»  Руслан Романишин, який двічі на тиждень безкоштовно стерилізує безпритульних тварин. Їх приносять волонтери та небайдужі містяни. Ветеринар також є одним з  ініціаторів створення в місті притулку для братів наших менших.

Професію Руслан обрав не випадково, адже ветеринаром усе життя працював його батько. І син уже з раннього дитинства перейняв у нього любов до тварин. Тож не дивно, що, коли настав час обирати професію, хлопець вирішив піти слідами батька. Після закінчення Львівського національного університету ветеринарної медицини Руслан приступив до самостійної роботи. Кілька років тому відкрив власну клініку.
- Стати ветеринаром і допомагати тваринам я мріяв ще з шести років. Притулку або ветеринарно-стерилізаційного центру з адопцією, на жаль, у   нашому місті немає. А тим часом у Нововолинській ОТГ орієнтовно налічується до 2-х тисяч безпритульних котів та біля 1300 собак. Майже під кожним будинком проживають по декілька нічийних тваринок. Голодні та хворі, вони не з власної волі заповнюють наші вулиці, що впливає на санітарно-епідеміологічну та епізоотичну ситуації, а також на естетичний вигляд міста. Зарадити цьому лиху може лише стерилізація. Це єдиний цивілізований та ефективний метод регулювання чисельності домашніх і вуличних тварин, який прямо впливає на їхню кількість. Стерилізація дозволить попередити збільшення популяції котів та собак і тим самим покращить санітарно-епідеміологічну та епізоотичну ситуації, а також естетичний вигляд міста. Ринкова вартість стерилізації кішки коливається в межах від 400 до 600 грн. Часто для опікунів, пенсіонерів та малозабезпечених верств населення такі кошти – непосильні. Тому нинішня ситуація стала стабільним джерелом поповнення популяції безпритульних тварин. Це питання потребує негайного вирішення, адже, наприклад, кицька лише за рік може дати до трьох приплодів по шість кошенят. Тож разом із багатьма ініціаторами порятунку ми готові на постійній основі стерилізувати безхатніх тварин у Нововолинську. Та це потребуватиме подальшого фінансування з бюджету міста. Тому для початку ми написали проєкт на бюджет участі, який набрав потрібну кількість голосів. Запис на стерилізацію за проєктні кошти (50 тисяч гривень) можна здійснити у моїй клініці «Ветеринарна допомога». Планується стерилізувати 75 собак та 105 кішок. Для статистичного підрахунку та контролю роботи в клініці є журнал «Стерилізація тварин», куди вноситимуться дані щодо проведених стерилізацій. Стерилізованих тварин будуть маркувати кліпсами на вуха. Також планується проведення роз’яснювальної роботи кураторами щодо  ефективності та необхідності стерилізації. У нас дуже багато ініціативних людей та волонтерів, які готові піклуватися про тварин, доглядати їх, годувати. Нами створено громадську організацію «Теплі лапки», волонтери якої піклуються про бездомних тваринок, стерилізують їх, перетримують після стерилізації, шукають для них дім і люблячих господарів. Хочемо також створити Центр стерилізації. Хотілося б, звичайно, збудувати притулок, але про це поки що не йдеться. По-перше, немає потрібного приміщення, а по-друге, необхідні значно більші кошти. Ми зверталися з цим питанням до нової влади і надіємося, що колись такий притулок у Нововолинську все-таки  буде, - каже Руслан Романишин. 
За останні місяці, як розповів ветеринар, волонтерами ГО «Теплі лапки» зроблено немало: простерилізовано кішок, які живуть біля ТРЦ «Форест», та двох собак, а на повороті колишньої шахти №3 поставили хатинку для бездомних тварин. Такий же будиночок власники «Фореста» встановили й біля свого центру. Процедуру стерилізації провели також і для 12-ти кішок, які живуть біля центрального ринку та у дворах міста. І нововолинські зоозахисники дуже вдячні представникам благодійного фонду Ігоря Палиці «Тільки разом», що виділили для порятунку безпритульних тварин транш у сумі 20 тисяч гривень, яких вистачить, аби простерилізувати біля кожного будинку міста по 2-3 кішки.
До слова, у попередні роки послуги з відлову та стерилізації бездомних котів і собак надавала ГО «Порятунок чотирилапих», яку й досі очолює одіозна Дана Новарчук – ексдиректорка КП «Ласка» з Луцька. Саме вона вигравала всі тендери у Нововолинську в попередні роки. І лише за останні півтора року з міського бюджету отримала 305 тисяч гривень, хоча про цю жінку неодноразово писали в соціальних мережах та ЗМІ громадські активісти, заявляючи про її сумнівну діяльність.
Тож волонтери ГО «Теплі лапки» просять усіх небайдужих долучитися до порятунку тварин, адже на вулиці зараз зима, і сотні безпритульних братів наших менших можуть померти від голоду та холоду, якщо ми їм не допоможемо.  
Валентина Савчук, м. Нововолинськ
Кошти можна переказувати на р/р № UA 35306 44000 00026 0040 5553 6284 в АТ «ПриватБанк»,  індкод – 14360570, МФО – 303440, одержувач – ГО «Теплі лапки».
 

Розділ новин: 

Коментарі

Схожі новини: